فرهنگ و هنر

اسماعیلی: پیگیر پرونده خبرنگاران و هنرمندان بازداشتی هستیم

به گزارش خبرنگار کتاب کا 118، آیین ملی بزرگداشت روز کتاب و کتابخوانی و کتابدار با حضور سیدابراهیم رئیسی ریاست جمهوری، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، یاسر احمدوند معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی رمضانی مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، مهدی رمضانی دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، تعدادی از اعضای فراکسیون فرهنگی مجلس و جمعی از کتابداران سه‌شنبه ۲۴ آبان در تالار وحدت برگزار شد.  

محمدمهدی اسماعیلی بعد از این رویداد، در جمع خبرنگاران درباره پیگیری پرونده خبرنگاران بازداشت شده توضیح داد: این موضوع را دیدم، معاونت مطبوعاتی درخصوص پرونده روزنامه‌نگاران بازداشتی با مسئولان در تماس است. نه فقط روزنامه‌‎نگاران بلکه هر کدام از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه دچار مشکل هستند، آن را مشکل  خانواده فرهنگی خودمان می‌دانیم و موظف هستیم که آن را پیگیری کنیم.

به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیران مسئول روزنامه‌هایی که خبرنگاران در آن‌ها مشغول به کار بودند، اگرمدارک مستند بدهند یا ندهند، این پرونده‌ها پیگیری می‌شود. ایمان شمسایی مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی  گزارشی ارائه کرده‌است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال پیگیری آن است.

اسماعیلی: پیگیر پرونده خبرنگاران و هنرمندان بازداشتی هستیم

همه نیازهای کاغذ حوزه نشر و کتاب را برطرف خواهیم کرد

اسماعیلی در بخشی از سخنان خود درباره کاغذی که توسط کارخانه‌های داخلی تولید می‌شود، بیان کرد: بخش عمده اقدامات برای تولید کاغذ داخلی توسط کارخانه کاغذسازی مازندران انجام شده‌است. کارخانه دیگری هم برای تولید کاغذ داخلی در شیراز شروع به کار کرده است. از این کارخانه بازدید حضوری کردم. کاغذهای تولیدی این کارخانه هم به چرخه تولید کاغذ داخلی اضافه خواهد شد. همه نیازهای کاغذ حوزه نشر و کتاب را برطرف خواهیم کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا