فرهنگ و هنر

بازخوانی رمز و راز تجارت در میان احادیث

به گزارش کا 118، «رمز و راز تجارت» تازه‌ترین اثر رضا مصطفوی نویسنده و پژوهشگر علوم اسلامی است که انتشارات عهدمانا آن را منتشر کرده است.

این کتاب، ترجمه کتاب «تجارت» از مجموعه حدیثی «فروع کافی» است که شامل سخنان اهل‌بیت (ع) می‌شود. این احادیث کاملا کاربردی است و فهم مطالب این کتاب، برای افرادی که می خواهند کسب‌وکاری داشته باشند، کارایی دارد.

مطالبی درباره‌ اینکه چگونه کم‌فروشی نکنیم، طرز رفتارمان با مردم، پرسنل، کارگر و… و حتی توصیه‌هایی برای آینده اقتصادی بهتر، در این کتاب ۲۹۶ صفحه‌ای جمع‌آوری شده است.

التیام، فرجام‌شناسی جریان‌های تاریخ، قبس قصه، یادداشت‌ها و برداشتهایی درباره دراماتیزه کردن قصه‌های قرآنی، دنیای دیدنی، دنیا را از نگاه امام صادق ببین از جمله آثار این نویسنده است.

بخشی از کتاب:

انسان جاافتاده و محترمی بود؛ البته اوضاع اقتصادی خیلی خوبی هم داشت. توی صحبت‌هایش درباره موفقیتی که به‌دست آورده، پرده از رازی برداشت که هیچ‌رقمه ذهنم به سمتش نمی‌رفت. صحبت از یک کتاب قدیمی بود؛ کتابی که باعث شده بود از همان جوانی دنبال کارهای به‌روز برود و البته آداب و شرایط اسلامی آن را هم رعایت کند. صحبت از کتاب اقتصاددان‌های معروف اروپایی و آمریکایی و… نبود. صحبت از کلمات گوهربار بزرگانی بود که راه‌وچاه این مسیر را می‌شناختند و برای اینکه پیروانشان به مسیر اشتباه نرود، خورشید بی‌بدیل این مسیر شده بودند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا