فرهنگ و هنر

برگزیدگان جشنواره فیلم مدرسه برای کشور روایت پیشرفت خواهند داشت

به گزارش کا 118از دبیرخانه دائمی جشنواره فیلم مدرسه، امیرحسین اخوین دبیر هشتمین جشنواره فیلم کوتاه مدرسه در آیین اختتامیه این دوره از جشنواره در بخش علمی و آموزشی که در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد اظهار کرد: در جشنواره فیلم مدرسه نگاه تخصصی داریم هریک از محورهای این جشنواره به صورت تخصصی دنبال می شود لذا در چندسال اخیر رویکرد جشنواره فیلم مدرسه، رویکردی تخصصی و مهارت محور بوده است.

وی افزود: نگاه ما این است که دانش آموزان برگزیده در بخش های مختلف این جشنواره، برای کشور روایت پیشرفت داشته باشند، برگزیدگان جشنواره در این چند روز بازدیدهایی از جاهای مختلف داشتند و تجربه نگاری انجام دادند.

دبیر جشنواره فیلم مدرسه همچنین در ادامه اشاره کرد: شناسایی و شبکه سازی دانش آموزان در این جشنواره ها اتفاق می افتد که برای ما نیز اهمیت بالایی دارد.

نماینده ستاد توسعه فناوری نانو نیز در ادامه این مراسم گفت: در ستاد که از سال ۸۳ آغاز به کار کرده است، یکی از محورهای اصلی را مبتنی بر دانش آموز دانستیم، بیش از یک میلیون نفر از دانش آموزان در این سال ها با فناوری نانو آشنا شدند.

وی افزود: ستاد توسعه فناوری نانو از افرادی که ایده، طرح و تولیدات خوب دارند، حمایت می کند. جشنواره نانو و رسانه در سطح بالایی آثار برگزیده را معرفی می کند در این جشنواره بخش دانش آموزی را اضافه می کنیم تا از برگزیدگان این جشنواره حمایت ویژه داشته باشیم‌.
رضایی نماینده ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز اظهار کرد: در ستاد امر به معروف و نهی از منکر در عرصه های مختلف به ویژه رسانه وارد شدیم. خلاء فعالیت های رسانه ای در کشور حس می شود و تمام اطلاعات مردم از ستاد امر به معروف محدود به اطلاعات دیگر شده است.

رضایی افزود: حدود ۹۰ درصد فعالیت های ستاد، در حوزه مطالبه گری از مسئولان است که با همت فیلم سازان محقق می شود.

وی بیان کرد: در حوزه سینما و فیلم سازی باید قهرمانان مشخصی داشته باشیم تا ایران اسلامی را به کل دنیا منعکس کنیم‌. فیلم سازان آینده باید عناصر قهرمان و ضدقهرمان خود را بسازند.

در این مراسم، از برگزیدگان بخش علمی آموزشی هشتمین جشنواره فیلم کوتاه مدرسه و پنجمین مسابقه دانش آموزی نور تجلیل و جوایزی به آنان اهدا شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا