فرهنگ و هنر

بهره‌برداری از نخستین هتل بوتیک سنتی در سمنان

کا 118/سمنان سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از صدور پروانه بهره‌برداری نخستین هتل بوتیک سنتی در سمنان خبر داد.

مهدی قاسم‌زاده ۸ شهریور ماه ۱۴۰۱ با اعلام این خبر اظهار کرد: پروانه بهره‌برداری هتل بوتیک سنتی اسفنجان در محل خانه تاریخی طاهریان سمنان صادر شد.

سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان با بیان اینکه بهره‌بردار این واحد گردشگری، «شهرام ذوالفقاری» است، افزود: این پروانه به استناد ماده ۷ قانون توسعه صنعت ایرانگردی، جهانگردی و ماده ۶ آئین‌نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تأسیسات گردشگری و نظارت بر آن‌ها مصوب هیات وزیران صادر شده و از تاریخ صدور به مدت ۶ ماه اعتبار دارد.

قاسم‌زاده گفت: خانه طاهریان پس از واگذاری به بخش خصوصی و مرمت و سامان‌دهی با کاربری هتل بوتیک سنتی پذیرای گردشگران است.

وی ادامه داد: این خانه تاریخی یکی از خانه‌های زیبای سمنان متعلق به اوایل دوران پهلوی است که ستون‌ها، ایوان‌ها، بادگیر کوچک زیبا، اتاق‌های تابستان نشین و زمستان نشین، عناصر تشکیل‌دهنده آن هستند.

سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: این خانه با سبک معماری خانه‌های ایرانی دارای ۲ حیاط اندرونی و بیرونی و زیر زمین‌های تو در تو است.

آئین افتتاح رسمی هتل بوتیک سنتی اسفنجان عصر فردا چهارشنبه ۹ شهریور ماه با حضور مدیرعامل صندوق احیاء و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، استاندار سمنان و جمعی از مسئولان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا