فرهنگ و هنر

بوشهر به عنوان پنجمین استان جوان کشور سینما ندارد

به گزارش خبرنگار کا 118، امید پارسایی فر روز چهارشنبه در نشست بررسی وضعیت سینما بهمن بوشهر، گفت: رییس سازمان امور سینمایی و سمعی بصری کشور در سفر به بوشهر از اینکه استانی چنین ثروتمند فاقد سینمای فعال است حیرت زده شد.

وی اظهارداشت: مهندسین حوزه هنری در ناوگان سینمایی کشور در کار خود خبره هستند و هم اکنون مشغول تکمیل و تجهیز بسیاری از سینماها در سراسر کشور هستند.

پارسایی فرد گفت: تیر ماه برای حفاظت از ایمنی مردم سینما بهمن تعطیل شد و امروز هم باید برای همان مردم سریعتر برای تعیین تکلیف این سینما تصمیم گیری شود.

آنطور که مسئولان فنی حوزه هنری انقلاب اسلامی کشور در این نشست مطرح کردند سینما بهمن این قابلیت را دارد که با تعمیرات سقف به طور موقت مورد استفاده قرار گیرد تا نتیجه مطالعات ایمنی سنجی مشخص و بهسازی یا نوسازی آن آغاز شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر گفت: این سینما یکی از سازه‌های استان بوشهر بود که به دنبال ابلاغ وزیر کشور برای شناسایی و اقدام در خصوص ساختمان‌های پس از حادثه متروپل مورد توجه کارشناسان قرار گرفت.

کورش دهقان با بیان اینکه این سینما به منظور ایمنی سنجی از تیرماه تعطیل اعلام شد، اذعان کرد: کارشناسان معتقد بودند که تغییراتی که در گذشته بر روی این سالن سینما غیر اصولی بوده و بارهایی را برآن تحمیل کرده که بر ایمین آن اثرگذار است.

وی اظهارداشت: هر چند سینما مورد توجه همه مردم قرار دارد و باید روندی در پیش گرفته شود این خدمت در بوشهر متوقف نشود اما حفظ ایمنی مردم از درجه اهمیت بیشتری برخوردار است.

دهقان با بیان اینکه انجام مطالعات ایمنی سنجی این سینما اکنون در مرحله انعقاد قرارداد با مشاور است، گفت: تصویب اعتبار، تبادل موافقت نامه، تعییین مشاور و انجام مطالعات فرآیندی زمانبر است.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر با اشاره به پیشنهاد حوزه هنری انقلاب اسلامی کشور، افزود: شورای فنی استان بوشهر یک تیم کارشناسی برای سنجش ایمنی سالن‌های ۲ و سه را تعیین کند تا این پیشنهاد را بررسی و در نخستین جلسه شورا نظر خود را اعلام کند.

دهقان افزود: همزمان اداره کل راه و شهرسازی و مدیریت و برنامه ریزی برای تعیین مشاور ذی صلاح و اعتبار مطالعات ایمنی سنجی به فعالیت خود شتاب ببخشند.

وی از حوزه هنری اقلاب اسلامی کشور نیز خواست تا نوسازی و بهسازی سینما بهمن بوشهر را در اولویت قرار دهد و نسبت به اختصاص اعتبار لازم و اجرایی شدن آن در سال ۱۴۰۲ اقدام کند.

خاموشی هنر هفتم در بوشهر؛ رکود یا دورخیز برای جهش

کات شرکت‌های پخش فیلم به سینمای بوشهر

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا