فرهنگ و هنر

جشنواره فیلم کوتاه تهران برآیندی از «ایران عزیز» در پرتوی سیاست عدالت فرهنگی است

به گزارش کا 118، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز چهارشنبه در پیامی به سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران نوشت: «تقارن ایام خجسته ماه ربیع‌الاول با بهار سینمای کوتاه ایران و برگزاری سی‌ونهمین دوره جشنواره بین‌الملل فیلم کوتاه تهران را باید در این روزها به فال نیک گرفت. این جشنواره سه ویژگی دارد؛ برای من که پیش از مسوولیت و ان‌شاء الله پس از آن کسوت معلمی را در دانشگاه داشته و دارم و با جوان‌ترها گذران عمر کرده‌ام، همیشه جذاب بوده است. اول اینکه این جشنواره مختص فیلم کوتاه و در تمجید از «ایجاز»  است؛ یعنی چگونه در کوتاه‌ترین زمان‌ها، عمیق‌ترین بیان‌ها را داشته باشیم.

دوم آنکه بیش از هر رویداد دیگری، جشنواره جوان‌های این سرزمین است و برآیندی از دغدغه، روحیات و باورها و بیم و امیدهای سینمادوستان جوان؛ به ویژه که امسال این جشنواره با شعار «تنوع ژانر با رویکرد بومی» ان شاءا… بیش از سال‌های گذشته پیام‌آور امید، نشاط و تنوع است.

سوم آنکه در این ضیافت اندیشه، فیلمسازان از کل کشور حضور به هم می‌رسانند و برآیندی از «ایران عزیز»  را در پرتوی سیاست عدالت فرهنگی برای همه جوانان پراستعداد کشور، می‌توان در آینه این جشنواره دید. چه آنکه جهانیان نیز از ۱۳۱ کشور متقاضی حضور در این رویداد بین‌المللی بوده اند و چه فرصتی بهتر از این جشنواره که ایران را آنگونه هست به جهانیان بشناسانیم؟

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران فرصتی کوتاه اما الهام‌بخش برای جوانانی است که اطمینان دارم آینده درخشانی برای سینمای ایران رقم خواهند زد و من از حضور در کنار آن‌ها برخود می بالم.

ان شاءا… که این جشنواره سرمنشاء تحقق آگاهی، امید، اخلاق و عدالت در آینده سینمای ایران باشد.»

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا