فرهنگ و هنر

جشنواره فیلم کوتاه تهران فیلمسازان بزرگی را به سینمای بلند معرفی کرده است

به گزارش کا 118از ستاد سی و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، هاشم میرزاخانی روز جمعه در حاشیه بازدید از رویدادهای جشنواره اظهار داشت: وقتی به تاریخ برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران مراجعه می‌کنیم، شاهدیم که بیش از ۸۰ درصد سینمای حرفه‌ای را سینماگرانی تشکیل می‌دهند که از دل این رویداد معرفی شده بودند. جشنواره‌ها باید با قدرت کار خود را پیش ببرند و آثار تولید شده سر وقت خود دیده شوند تا چراغ راهی برای تولید آثار بعدی فیلمسازان و تکمیل تیم بزرگ سینمای ایران باشند؛ حتی برخی مسئولان و مدیران سازمان سینمایی نیز از برگزیدگان جشنواره تهران بوده‌اند، در این رویداد درخشیده‌اند و حالا نیز در حوزه سینما فعالیت می‌کنند.

وی افزود: جشنواره فیلم کوتاه تهران به ایستگاه سی‌ونهم رسیده است، بعد از کرونا اکثر جشنواره‌ها تعطیل شده بودند و به صورت برخط (آنلاین) برگزار می‌شدند اما اکنون بار دیگر این فرصت پیش آمده که به صورت حضوری و در کنار هم فیلم ببینیم، نقد کنیم و به بیان نقاط قوت و ضعف کارها بپردازیم. امسال هم شاهد حضور پررونق فیلمسازان در جشنواره به خصوص در بخش بین‌الملل آن هستیم.

این مدیر سینمایی ادامه داد: اکنون با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته جشنواره فیلم کوتاه تهران با شور و نشاط برگزار می‌شود. برخی اعضای قدیمی دفاتر سینمای جوانان ایران به گفته خودشان در کودکی عضو انجمن سینمای جوانان بودند و اکنون مدیر یکی دفاتر شده‌اند و این نشان از قدمت جشنواره دارد. خوشبختانه نسل به نسل بچه‌های انجمن سینمای جوانان قوی‌تر شدند.

میرزاخانی خاطرنشان کرد: نمی‌توان نقش انجمن سینمای جوانان ایران را در این حوزه نادیده گرفت. گاهی صحبت‌هایی مبنی بر این می شود که انجمن، رسالت خود را انجام داده و به این تعداد روزافزون سینماگر احتیاجی نیست در حالی که اگر بخواهیم کاری قدرتمند پیش برود، باید با عناصر تازه نفس و افکار جدید حرکت کند، باید از این مجموعه بیشتر حمایت شود. در این دوره نیز سازمان سینمایی کشور برنامه‌ریزی جدی برای این موضوع دارد و درصدد تجهیز دوباره دفاتر انجمن است. 

سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار تا دوم آبان در پردیس سینمایی ملت در حال برگزاری است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا