فرهنگ و هنر

حقایق ایران را بدون فریب خوردن از بوق‌های تبلیغاتی استکبار ببینند

به گزارش خبرنگار معارف کا 118؛ در پی حمله تروریستی به بارگاه حضرت شاهچراغ(ع) در شهر “شیراز”، مجمع جهانی اهل بیت(ع)  بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه مجمع جهانی اهل‌بیت (علیهم‌ السلام) هتک حرمت «سومین حرم آل رسول (صلی الله علیه وآله) در ایران» و ریختن خون بیگناهان در آن را بشدت محکوم کرده و  از علمای ادیان، مجامع دینی، سازمان‌های حقوق بشری و همه آزادگان جهان خواست تا بدون فریب خوردن از بوق‌های تبلیغاتی استکبار و رسانه‌های شیطانی، حقایق ایران را ببینند و با فشار بر دولت‌های غربی، مانعِ حمایت آن دولت‌ها از دشمنان مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی شوند.

هتک حرمت «سومین حرم آل رسول (صلی الله علیه وآله) در ایران» و ریختن خون بیگناهان بشدت محکوم شده و از علمای ادیان، مجامع دینی و سازمان‌های حقوق بشری مطالبه شده است که با فشار بر دولت‌های غربی، مانعِ حمایت آن دولت‌ها از دشمنان مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی شوند.  

مجمع در این بیانیه با اشاره به فاکاری های مردم ایران در مقابله با گروه تکفیری تروریستی داعش آورده است: دولت و ملت ایران، با تقدیم جان و مال، شرِّ مخوف‌ترین تروریست‌های معاصر را از سر بشریت کم کردند؛ و با فدا کردن جان فرزندان خود، نه تنها همسایگان بلکه کشورهای اروپایی را از جنایات این عناصر وحشی نجات دادند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَما نَقَموا مِنهُم إِلّا أَن یُؤمِنوا بِاللَّهِ العَزیزِ الحَمید»
(سوره مبارکه بروج، آیه ۸)

حمله تروریستی به بارگاه مطهر حضرت احمد بن‌ موسی بن جعفر الصادق (علیهم السلام) که منجر به شهادت و مجروحیت جمعی از زائران و مجاوران شد، برگ دیگری از دفتر قطور جنایات عوامل استکبار جهانی را ورق زد.

این اقدام شرورانه، از یک سو دشمنان تکفیری بشریت و اربابان آنان را رسوا کرد و هدف اغتشاشگران برای فعالیت یک ماه اخیر خود در ایران را واضح‌تر نمود؛ و از سوی دیگر حقانیت توأم با مظلومیّت مردم شریف و انقلابی جمهوری اسلامی ایران را بر جهانیان ثابت کرد؛ مردمی که سالهاست هدف جنگ ترکیبی دشمنان بشریت قرار گرفته و تحت شدیدترین محاصره سیاسی، اقتصادی، امنیتی و رسانه‌ای قرار دارند، تنها به جرم اینکه به «خداوند عزیز حمید» ایمان دارند و بر عهد «ربُّنا الله» خویش استقامت می‌ورزند.

مجمع جهانی اهل‌بیت (علیهم‌ السلام) هتک حرمت «سومین حرم آل رسول (صلی الله علیه وآله) در ایران» و ریختن خون بیگناهان در آن را بشدت محکوم کرده، از علمای ادیان، مجامع دینی، سازمان‌های حقوق بشری و همه آزادگان جهان می‌خواهد تا بدون فریب خوردن از بوق‌های تبلیغاتی استکبار و رسانه‌های شیطانی، حقایق را ببینند و با فشار بر دولت‌های غربی، مانعِ حمایت آن دولت‌ها از دشمنان مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی شوند.

این شخصیت‌های حقیقی و حقوقی، اگر واقعاً برای بشر و حقوق او ارزش قائل هستند، فراموش نکنند که دولت و ملت ایران، با تقدیم جان و مال، شرِّ مخوف‌ترین تروریست‌های معاصر را از سر بشریت کم کردند؛ و با فدا کردن فرزندان خود، نه تنها همسایگان بلکه کشورهای اروپایی را از جنایات این عناصر وحشی نجات دادند.

مجمع، شهادت شهدای این واقعه دلخراش را به پیشگاه حضرت بقیة الله (عجل الله فرجه الشریف) و نیز به رهبر معظم انقلاب اسلامی، مراجع عظام تقلید، ملت شهید پرور ایران، مردم ولایت مدار شیراز و خانواده‌های آنان تبریک و تسلیت عرض می‌کند.

از درگاه خداوند متعال، برای روح مطهر این شهیدان محرابِ عبادت و زیارت رحمت و رضوان، برای بستگان و بازماندگان آنان صبر و سلوان، و برای مجروحان و مصدومان شفای عاجل و درمان مسئلت داریم.

وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبِیلِ اللّهِ أمواتًا بَلْ أحیاء عِندَ رَبِّهِمْ یُرزَقون.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا