فرهنگ و هنر

دعوت از بهزاد عبدی برای دبیری جشنواره ۳۸ موسیقی فجر و انتشار فراخوان

به گزارش کا 118، شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی فجر، طی دو جلسه به ارزیابی بخش‌های مختلف جشنواره‌ در چند دوره اخیر پرداخت و با بررسی گزینه‌های موجود برای دبیری سی‌ و هشتمین جشنواره موسیقی فجر از بهزاد عبدی برای مسئولیت دبیری این‌ دوره دعوت کرد.

فراخوان بخش رقابتی سی‌ و هشتمین جشنواره موسیقی فجر به‌ صورت باکلام و بی‌کلام در بخش‌های موسیقی (دستگاهی، نواحی، کلاسیک غربی، تلفیقی، پاپ، معاصر و ارکسترال ایران، کودک) و ناشر برگزیده، بهترین کتاب موسیقی و جایزه ویژه گروه‌نوازی منتشر شد.

فراخوان بخش رقابتی سی‌ و هشتمین جشنواره موسیقی فجر براساس آیین‌نامه جشنواره با هدف معرفی و تقدیر از آثار برگزیده اهالی موسیقی ایران، اعتلای هنر موسیقی و ارتقای سلیقه شنیداری مخاطبان، صیانت از هویت ملی مبتنی بر آموزه‌های آیینی و ایرانی، تقویت و حمایت از هنر خلاق و شناسایی، تبیین چارچوب‌ها و استانداردهای کیفی گونه‌های مختلف موسیقی تهیه و تنظیم شده است.

با توجه به برگزاری جلسات کارشناسی متعدد در کنار جلسات شورای سیاستگذاری، جایزه ویژه گروه‌نوازی و بهترین کتاب موسیقی در زیرمجموعه‌های مختلف نیز در این دوره پیش‌بینی شده است که متقاضیان با مراجعه به متن فراخوان از جزییات آن مطلع خواهند شد.

صاحبان آثار از ۱۴ آبان ماه می‌توانند آلبوم‌های صوتی و کتاب‌های موسیقی که دارای مجوز از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر نهادهای رسمی بوده و در بازه زمانی یکم مهر ۱۴۰۰ تا یکم مهر ۱۴۰۱ (برای آلبوم‌های صوتی فیزیکی و دیجیتالی) و کتاب‌های موسیقی از فروردین ۱۳۹۰ تا یکم مهر ۱۴۰۱ منتشر شده است بر اساس اعلام فراخوان و با مراجعه به سایت جشنواره  مراحل ثبت‌نام خود را انجام دهند.

در خصوص فراخوان بخش غیررقابتی سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر، گروه‌ها و هنرمندان فعال در عرصه اجرای صحنه‌ای از ۱۴ آبان تا ۱۷ دی ماه امسال فرصت دارند بر اساس شرایط جشنواره در سایت به نشانی www.fajrmusicfestival.com ثبت‌نام یا به‌صورت حضوری آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارائه کنند.

‌هیئت انتخاب آثار و گروه‌های جشنواره با انتشار این فراخوان از تمامی گروه‌ها و هنرمندان فعال موسیقی در عرصه اجرای صحنه‌ای دعوت می‌کند در صورت تمایل با مطالعه دقیق فراخوان و ارسال آثار و مدارک خود در برگزاری و هرچه پربارتر شدن این رویداد هنری مشارکت کنند.

به گزارش کا 118، محمود سالاری معاون امور هنری وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی و رئیس شورای سیاستگذاری سی‌ و هشتمین جشنواره موسیقی فجر شهریورماه امسال در احکامی نادر مشایخی، سیدمحمد میرزمانی، بهزاد عبدی، حمیدرضا اردلان، محمدعلی مرآتی و محمد اله‌یاری فومنی (مدیرکل دفتر موسیقی) را به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری این دوره از جشنواره موسیقی فجر منصوب کرد.

شورای سیاستگذاری جشنواره وظیفه‌ انتخاب دبیر و طراحی چارچوب‌های اصلی جشنواره را بر عهده دارد. سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر بهمن ماه امسال در بخش‌های مختلف در تهران و استان‌های دیگر برگزار خواهد شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا