فرهنگ و هنر

دعوت یکی از اپراهای مشهور جهان از خواننده ایرانی

رضا فکری، خواننده ایرانی به اپرای «مارینسکی»، دعوت شد.

به گزارش کا 118، رضا فکری ـ خواننده کلاسیک ـ به دعوت علی رهبری (رهبر مهمان دائم اپرای مارینسکی شهر سنت پترزبورگ) و والری گرگیف (مدیرکل هنری این مجموعه) برای خواندن در کنسرت «چنین گفت زرتشت» به آهنگسازی و رهبری علی رهبری دعوت شد.

این کنسرت هفتم مهرماه ۱۴۰۱ همراه با ارکستر و کر «مارینسکی» به رهبری علی رهبری و در حضور والری گرگیف برگزار و رضا فکری سولیست تنور این کنسرت خواهد بود.

پوئم سمفونی «چنین گفت زرتشت» در پنج موومان و برای ارکستر سمفونیک بزرگ، گروه کر و سولیست تنور ساخته شده است و برای اولین بار در اسفند ماه ۱۴۰۰ همراه با ارکستر و کر فیلارمونیک زاگرب و با صدای رضا فکری در سالن «لیسینسکی» شهر زاگرب اجرا و برای کمپانی آلمانی ناکسوس ضبط و آماده انتشار جهانی شد.

رضا فکری خواننده جوان ایرانی قبلا هم تجربه همکاری‌ را با علی رهبری داشته است که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به کنسرت «کارمینا بورانا» همراه با ارکستر سمفونیک تهران، ضبط قطعه «مرشد» برای کمپانی ناکسوس، ضبط «نقش خشایارشا» در اپرای «غمنامه ایرانی» و «نقش اسحاق» در اپرای «حضرت ابراهیم» و ضبط «دیوان شرق و غرب گوته» همراه با ارکستر خملنیتسکی اوکراین اشاره کرد.

تمامی این آثار توسط کمپانی ناکسوس آلمان منتشر شده یا خواهند شد.

مجموعه مارینسکی یکی از بزرگترین مجموعه اپراهای جهان است که حدود ۴۰۰ نوازنده و ۲۰۰ خواننده گروه کُر، ۳ سالن اُپرا و چندین سال کنسرت دارد.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا