فرهنگ و هنر

شهید طهرانی‌مقدم به روایت «مردی با آرزوهای بزرگ»

به گزارش کا 118از شبکه دو، در این مستند گوشه‌ای از اقدامات متنوع دانشمندِ شهید حسن طهرانی‌مقدم از سال‌های دفاع مقدس تا سال ۹۰ و به شهادت‌رسیدن‌شان به تصویر کشیده شده است.

پرداختن به تولید موشک‌های سوخت جامدِ خانواده فاتح که نسل‌های مختلف آن تا امروز نیز در حال رشد و پیشرفت است، خط روایی این مستند است.

جغرافیای بی‌نظیر و منابع انرژی و طبیعی ایران همواره مورد توجه کشورهای استعمارگر بوده و از ابتدای انقلاب ۵۷ سعی در تجزیه ایران داشته‌اند. اما توانمندی موشکی ایران که از دستاوردهای انقلاب اسلامی و نخبگان پرورش یافته در آن است، دورانی نو را در سیستم دفاعی کشور پایه‌گذاری کرده است.

مردی با آرزوهای بزرگ چکیده‌ایست از تلاش‌های پدر موشکی ایران و یارانش در تولید نسل‌های مختلف موشک‌های خانواده فاتح که در عملیات مبارزه با تروریست‌های داعش، نیروهای ویژه موساد در اربیل، سربازان آمریکایی در عین‌الاسد و …  دشمنان تجزیه‌خواه‌مان را صدها کیلومتر دورتر از مرزهای‌ ایران اسلامی متوقف کرد.

رونمایی از موشک خیبرشکن با برد بالا و قدرت تخریب زیاد نیز یکی دیگر از بخش‌های این مستند است؛ مستندی درباره حسن طهرانی‌مقدم که آرزویش نابودی رژیم صهیونیستی بود و حالا با پیشرفت موشکی ایران به این هدف بسیار نزدیک شده‌ایم.

مردی با آرزوهای بزرگ به تهیه‌کنندگی ساسان فلاح‌فر، کارگردانی عباس وهاج، نویسندگی مهدیه نعمت‌اللهی و پژوهش امیرحسین قربانی جمعه ساعت ۲۱:۳۰ روانه آنتن می‌شود و بازپخش آن شنبه ساعت ۱۹:۳۰ خواهد بود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا