فرهنگ و هنر

عملیات تروریستی در افغانستان مصداقی از مظلومیت شیعیان است

به گزارش خبرنگار فرهنگی کا 118، در متن این بیانیه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی آمده است: جنایت تروریست‌های تکفیری در غرب کابل فاجعه دیگری را علیه انسانهای بیگناه در افغانستان رقم زده است. شهادت و زخمی شدن دهها دانش آموز در مرکز آموزشی “کاج”واقع در منطقه دشت برچی بار دیگر از ماهیت تروریسم ساخته و پرداخته دست دشمنان بشریت پرده برداشت. دشت برچی، منطقه‌ای عمدتا شیعه‌نشین و محل سکونت جامعه اقلیت هزاره در کابل، گاه و بیگاه هدف خونین‌ترین و مرگبارترین حملات تروریستهای تکفیری بوده است. 

آنچه در جریان عملیات تروریستهای تکفیری در دشت برچی رخ داد، نماد و مصداق دیگری از مظلومیت شیعیان افغانستان محسوب می شود. نه تنها نهادهای ظاهرا حقوق بشری در غرب، بلکه کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد نیز در قبال خون به ناحق ریخته شده دانش آموزانی که در این حمله به شهادت رسیده اند دغدغه ای ندارند.

بی تفاوتی و سکوت این سازمانها در قبال از دست رفتن جان هزاران انسان بیگناه در افغانستان، منبعث از همان استانداردهای دوگانه ای بوده که حقوق بشر و مشتقات آن را تبدیل به ابزاری غیر انسانی در دستان سیاستمداران غربی کرده است. نمی توان به واسطه خروج ظاهری اشغالگران ناتو از افغانستان، دست آنها را در جنایت اخیر و سایر جنایاتی که علیه ملت افغانستان صورت می گیرد مشاهده نکرد. ۲۰ سال جنگ و اشغالگری آمریکا در افغانستان، چنان زخم های عمیقی بر تن جامعه و اقتصاد این کشور ایجاد کرده که که به نظر نمی رسد تا مدتها خبری از التیام آن باشد. 

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حادثه تروریستی اخیر را به ملت افغانستان و خصوصا شیعیان دشت برچی تسلیت گفته و برای بازماندگان این فاجعه، طلب صبر و اجر می نماید.

به گزارش کا 118، سلسله حملات وحشیانه تروریست ها علیه اقلیت بی دفاع شیعه (هزاره) افغانستان در سایه بی تفاوتی و سکوت مشکوک حکومت طالبان همچنان ادامه دارد و در تازه ترین جنایت، این بار کودکان و دانش آموزان بیگناه مدرسه ای در منطقه شیعه نشین «دشت برچی» کابل در اقدامی وحشیانه، قربانی توحش و خوی ددمنشانه تکفیری ها شدند؛ جنایتی کم سابقه که بر اساس آخرین آمارها، شهادت شماری از دانش آموز و زخمی شدن  چندین کودک دیگر را در پی داشته است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا