فرهنگ و هنر

مجموعه داستان «ترانه‌های بیشه» منتشر شد

اصغر شاهرویی گردآورنده کتاب ترانه‌های بیشه در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی کا 118گفت: داستان نویسی همیشه در جستجوی فرم و یافتن شیوه های بیانی تازه است. در مجموعه ترانه های بیشه نگاهمان به فرم های تازه در داستان بوده و اینکه چگونه می توان از امکانات نوشتن بیشتر بهره برد. داستان هایی که به موضوعات و درونمایه های متفاوت می پردازند و گاهی آن قدر ملموس زمانه ما را روایت می کنند که تنوع درایده پردازی را هم نکته قابل تامل این مجموعه می گردانند.

شاهرویی خاطرنشان کرد: داستان‌های مجموعه ترانه های بیشه حاصل کارگاه های داستان نویسی رنگمایه است و نویسندگان این مجموعه به زودی آثار خودشان را بصورت مستقل بیرون می‌آورند.

در شروع داستان کوتاه ساز دهنی از این مجموعه می خوانیم: سر شبی که زنگ زدم کسی گوشی را برنداشت. دمق رفتم از پله های مسافرخونه بالا و می خواستم صاف برم توی اتاق خودم که ته راهرو بود، پیرمرد صدایم کرد و پرسید: تلفن کردی، چی شد؟ بهش گفتم: کسی جواب نداد.

در این مجموعه که از سوی نشر مایا در شمارگان ۵۰۰ نسخه در سال ۱۴۰۱ منتشر شده است، اصغر شاهرویی، رضا رباط میلی، رویا خدادادی، ژیلا اویسی، سمیه آقایی، فاطمه چاپاری و هستی امیدیانی به عنوان نویسنده با یک یا چند اثر شرکت دارند. مجموعه داستان پرسه در حوالی سایه ها از این کارگاه داستان، در سال نودوپنج منتشر شده بود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا