فرهنگ و هنر

مسابقه نقاشی «سرزمین افسانه‌ها» تا ۱۲ آذر تمدید شد

به گزارش کا 118از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این مسابقه به نمایش آثار کودکان و نوجوانان ایرانی درباره زیبایی‌ها و فرهنگ و آداب و رسوم کشور چین اختصاص دارد و حاصل همکاری مشترک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سفارت جمهوری خلق چین در تهران است.

در این رویداد کودکان و نوجوانان در دو رده سنی ۷ تا ۱۱ سال(کودک) و ۱۲ تا ۱۶ سال (نوجوان) شرکت می‌کنند.

پیش از این، سفارت چین در تهران با همکاری کانون و با برگزاری نمایشگاهی از آثار نقاشی در سال ۱۴۰۰ با موضوع پرواز رویاها به بهانه المپیک زمستانی در شهر پکن، تجربه موفقی را پشت سر گذاشت و اکنون نیز با هدف فراهم‌آوردن زمینه‌ای برای شناسایی و شکوفایی خلاقیت هنری کودکان و نوجوانان و تحکیم روابط، ارتقاء دوستی و همدلی بین ایران و چین جشنواره ملی نقاشی کودکان و نوجوانان را برگزار می‌کند.

محورهای موضوعی مسابقه نقاشی سرزمین افسانه‌ها، خانه‌ها و خیابان‌های چین، طبیعت و زیبایی‌های چین، آثار باستانی و جاذبه‌های گردشگری چین، مردم چین، افسانه‌های چینی، آداب و رسوم و فرهنگ چین، کودکان چین، هنر و ادبیات چین و اشتراک‌های فرهنگی و تاریخی ایران و چین اعلام شده است.

بر این اساس کودکان و نوجوانان باید اصل اثر انفرادی و نقاشی شده در سال ۱۴۰۱ خود را در اندازه نهایت ۷۰×۵۰ سانتی‌متر با تکنیک آزاد و پرهیز از استفاده از تکنیک کلاژ برجسته تا روز ۵ آذر ۱۴۰۱ (۲۶ نوامبر ۲۰۲۲) به نشانی تهران، خیابان دکتر فاطمی، خیابان حجاب، کنار هتل ورزش،مدیریت آفرینش‌های ادبی و هنری کانون ارسال کنند.

شماره تلفن ۹ و ۰۲۱۸۸۹۷۱۲۸۸ داخلی ۱۱۹ در ساعت‌های کاری پاسخ‌گوی سوال‌های علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد هنری است.

فراخوان و فرم شرکت در این مسابقه نیز در زیر خبر منتشرشده در سایت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نشانی https://kpf.ir/ و https://www.kanoonnews.ir/ بارگذاری شده است.

پیشتر تاریخ نهایی ارسال اثر به این مسابقه ۵ آذر اعلام شده بود که تا ۱۲ آذر تمدید شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا