ورزشی

مهاباد میزبان جدید وزنه برداری

مهاباد میزبان جدید وزنه برداری

به گزارش کا 118، رقابت‌های جهانی وزنه‌برداری در شهر ریاض عربستان و بلافاصله پس از آن بازی‌های آسیایی 2023 هانگژوی چین 2 رویداد مهم و معتبری هستند که تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان می‌بایست هر دو رویداد را با تمام قدرت و توانش تجربه کند.

برهمین اساس، نواب نصیرشلال سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان بعد از بازگشت از اردوی یکماهه بابلسر بلافاصله اردوی تهران را در آکادمی ملی المپیک برپا کرد. اما مشکلات ریز و درشت و کمبودهای فراوانی که در آکادمی ملی المپیک پولادمردان را آزار می‌داد موجب شد تا نصیرشلال پیشنهاد میزبانی مهابادی‌ها از اردونشینان وزنه‌برداری را پذیرفته و ادامه برنامه‌ آماده‌سازی وزنه‌برداران تا زمان اعزام به رقابت‌های جهانی ریاض عربستان را برای اردوی آذربایجان غربی ببندد.

خداحافظی با تهران/ سلام به اردوی مهاباد

قطعاً آماده‌سازی تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان برای حضوری مقتدرانه در رقابت‌های جهانی 2023 ریاض عربستان (گزینشی بازی‌های المپیک 2024 توکیو) همچنین بازی‌های آسیایی هانگژوی چین مهم‌ترین موضوعی است که در حال حاضر در دستور کار تیم اجرایی و فنی وزنه‌برداری ایران قرار دارد. زیرا کسب نتیجه در این دو رویداد خصوصاً رقابت‌های جهانی ریاض، هم برای کادرفنی تیم ملی و هم برای وزنه‌برداران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ما اگر به‌دنبال کسب حداکثری سهمیه ورودی در بازی‌های المپیک پاریس هستیم، قطع به یقین چاره‌ای نداریم جز اینکه در عربستان نتایج درخشانی خصوصاً در دسته‌های وزنی 89، 102 و 102+ کیلوگرم که اوزان المپیکی هستند کسب کنیم. به همین دلیل کادرفنی پس از اتمام اردوی بابلسر نیت‌شان از بازگشت به تهران، آماده‌ شدن در شرایطی ایده‌آل‌تر از اردوی تیم ملی در مازندران بود اما کمبودها و نقایص موجود در محل اسکان و تمرین تیم ملی وزنه‌برداری در آکادمی ملی المپیک (مجموعه ورزشی انقلاب تهران) به قدری آزاردهنده بود که صدای اعتراض تعدادی از ملی‌پوشان وزنه‌برداری را درآورد. کمبودهای عجیب و غریبی مثل قطعی مداوم برق، کیفیت نه‌چندان مطلوب تغذیه و اسکان و… برخی موارد بودند که باعث شد کادرفنی به‌دنبال تغییر محل تمرینی و اسکان پولادمردان باشد. همین موضوع کافی بود تا بلافاصله پس از اعلام آمادگی آذربایجان غربی و شهر مهاباد برای میزبانی از پولادمردان، سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری موافقت خود را با انتقال اردو به مهاباد اعلام کند و قرار است مرحله پایانی تمرینات وزنه‌برداران از هفته جاری تا زمان اعزام به رقابت‌های جهانی ریاض در شهر مهاباد برگزار شود. سؤال مهم اینجاست که قرار است خانه وزنه‌برداری (کمپ تیم‌های ملی

وزنه برداری) که قرار بود یک سال پیش بازسازی شده و تحویل تیم‌های ملی شود چه زمانی قرار است مهیای برپایی اردوی وزنه‌برداران شود تا پولادمردان و زنان کشورمان بار دیگر در خانه خود تمریناتشان را با خیال راحت دنبال کنند.

 

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا