فرهنگ و هنر

مهلت و شیوۀ ارسال آثار به دومین جشنوارۀ «فرفره» اعلام شد

مهلت و شیوه ارسال آثار به دومین جشنوارۀ فرهنگی‌هنری «فرفره» با موضوع «کودکان و مقابله با مخاطره‌ها و بحران‌ها» در دو بخش نقاشی و داستان‌کوتاه اعلام شد.

به گزارش کا 118 و به نقل از دبیرخانۀ جشنوارۀ «فرفره»، علاقه‌مندان شرکت در دومین جشنواره فرهنگی‌هنری فرفره «کودکان و مقابله با مخاطره‌ها و بحران‌ها» تا ۲۱ مهرماه ۱۴۰۱ مصادف با «روز جهانی کاهش اثرات بلایای طبیعی»، فرصت دارند نسبت به ثبت اطلاعات و ارسال آثار خود در دو بخش نقاشی و داستان‌کوتاه اقدام کنند.

بر این اساس شرکت‌کنندگان با توجه به رده سنی اعلام‌شده در بخش نقاشی (۴ تا ۱۸سال) و داستان‌کوتاه (۷ تا ۱۸سال) می‌توانند با انتخاب یکی از موضوعات اعلام شده، آثار خود را با مراجعه به سایت جشنواره به نشانیhttp://capf.ir بارگذاری کنند. همچنین امکان شرکت در هر دو بخش نقاشی و داستان‌کوتاه وجود دارد.

جشنواره فرهنگی‌هنری فرفره که با هدف آموزش، لزوم توجه و آگاهی بخشی نسبت به موضوعات روز جامعه، سبک زندگی، تغییرات محیطی، بحران‌ها و تاثیر آن بر کودکان و نوجوان برگزار می‌شود، در دومین دوره، محوریت موضوعی خود را به ترویج و آموزش مفهوم آمادگی در مخاطرات و بحران‌ها اختصاص داده و موارد زیر را به عنوان موضوعات اصلی برگزیده است:

– آمادگی در برابر بلایای طبیعی: سیل، زلزله و…

– آمادگی در بحران و بلایای انسان ساخت: تصادفات، جنگ، فروریختن ساختمان‌ها و…

– آمادگی در بحران‌های سلامتی: همه‌گیری کووید ۱۹(کرونا)، آبله، وبا، آنفولانزا و…

– آمادگی در بحران تغییرات اقلیمی: خشکسالی، پدیدۀ گرد و غبار، گرمایش زمین، کم‌آبی و…

در بخش داستان‌کوتاه شرکت‌کنندگان (۷ تا ۱۸سال) می‌توانند حداکثر دو اثر ارسال کنند و داستان‌های نوشته‌شده باید در قالب فایل word با فونت BNazanin، سایز ۱۴، حداکثر ۱۵۰۰ کلمه در سایت بارگذاری کنند. در بخش نقاشی نیز هر شرکت‌کننده (۴ تا ۱۸سال) می‌تواند حداکثر با سه اثر در جشنواره شرکت کند. تکنیک نقاشی آزاد است و باید در ابعاد A۴ ترسیم شود. نقاشی‌ها نباید دارای پاسپارتو و قاب باشند و شرکت‌کنندگان باید عکس اثر (نقاشی) خود را با کیفیت مناسب بر روی سایت جشنواره قرار دهند.

همانند نخستین دوره از جشنوارۀ فرفره، آثار ارسالی بر اساس رده‌بندی سنی و سبک اثر توسط هیئت داوران تفکیک و مورد بررسی قرار خواهند گرفت و به برگزیدگان جوایزی اهدا خواهد شد. این جشنواره توسط باشگاه مدیریت ارتباطات یونسکو – ایران و ماهنامۀ «قلّک» و با همکاری «دپارتمان علم و فناوری» و کمیته ارتباطات بحران و ریسک باشگاه مدیریت ارتباطات یونسکو ایران، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و رادیو بحران برگزار می‌شود.

مهلت و شیوۀ ارسال آثار به دومین جشنوارۀ «فرفره» اعلام شد
پوستر دومین دوره از جشنوارۀ «فرفره»

انتهای پیام

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا