فرهنگ و هنر

نامداران ایران زمین تیم ملی فوتبال را به جام جهانی بدرقه کردند

به گزارش کا 118، همزمان با فرارسیدن موعد بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، در سحرگاه امروز- یکشنبه (۲۲ آبان ماه) دیوارنگاره میدان ولیعصر(عج) تهران با تصویری از بدرقه‌ تیم ملی فوتبال توسط نامداران و اسطوره‌های ایران زمین به همت سازمان هنری رسانه‌ای اوج رونمایی شد.

در این دیوارنگاره بیتی از شاهنامه فردوسی: «همه نامداران ایران زمین/ گرفتند بر پهلوان آفرین» و شعار تیم ملی فوتبال در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر «تا پای جان برای ایران» نگاشته شده است.

نامداران ایران زمین تیم ملی فوتبال را به جام جهانی بدرقه کردند

‌در توضیح دیوارنگاره «برای ایران» که توسط خانه‌ طراحان انقلاب اسلامی طراحی شده، آمده است: «ایران سرزمین پهلوانان و یلانی است که زن و مردش برای آبادانی آن کوشیدند. کشوری که سرشار از قهرمانان اسطوره‌ای است، سلحشورانی که از جان خود گذشتند تا مرزهای آن همواره آباد و آبادان بماند. از رستم و آرش و سیاوش‌ها تا گردآفریدها همواره برای این مرز و بوم حماسه‌ها ساخته‌اند و اینک گویا حماسه‌ای دیگر در گستره‌ جهانی رقم خواهد خورد… حماسه‌ای در عرصه‌ فوتبال.

ای فرزندان ایران! با تکیه بر ایزد منان، برای افتخار و سربلندی ایران، از بن جان مایه بگذارید. می‌دانیم که شما برای تحقق این امر همچون همیشه تمام تلاش‌تان را خواهید کرد، همان گونه که نیاکان شما چنین کردند. تا پای جان برای ایران.»

‌تصویرساز: سیدمصطفی حسینی، ترکیب، رنگ و نور: محمد تقی‌پور و طراح نوشتار: مجتبی حسن‌زاده از هنرمندان این دیوارنگاره هستند.

بیست ‌و دومین دوره مسابقات جام جهانی فوتبال قرار است از ۲۹ آبان تا ۲۷ آذرماه ۱۴۰۱ در قطر برگزار شود. در این دوره از مسابقات تیم ملی ایران با تیم‌های ملی انگلستان، آمریکا و ولز به ترتیب در تاریخ‌های ۳۰ آبان، چهارم و هشتم آذرماه بازی خواهد داشت. تیم ملی فوتبال کشورمان برای حضور در این مسابقات روز دوشنبه (۲۳ آبان ماه) تهران را به مقصد دوحه قطر ترک خواهد کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا