فرهنگ و هنر

نمایش «افلیا» مهمان جشنواره تئاتر شکسپیرِ ارمنستان شد

به گزارش خبرنگار تئاتر کا 118؛ نمایش افلیا به نویسندگی و کارگردانی مسعود طیبی پس از ۲ بار اجرا در خانه هنرمندان و پردیس تئاتر شهرزاد سال گذشته به جشنواره بین المللی تئاتر شکسپیر در ارمنستان دعوت شد.

طیبی با اعلام این خبر به خبرنگار تئاتر کا 118گفت: این اثر که چهارمین اقتباس پست مدرنی است که از آثار شکسپیر داشتم. در حقیقت نمایش افلیا به عنوان اثر خروجی و تولیدی آموزشگاه هنرهای نمایشی میزانس است و روژین پناهی در آن نقش افلیا را ایفا می‌کند.

نمایش «افلیا» مهمان جشنواره تئاتر شکسپیرِ ارمنستان شد

طیبی به تازگی اجرای نمایش سندرم هملت را در سالن کوچک تالار مولوی به پایان برده است و حال در تازه‌ترین تجربه اجرا؛ حضور در جشنواره شکسپیر ارمنستان را پشت سر خواهد گذاشت. سمیه طیبی تهیه کننده این اثر نمایشی است.

به گزارش کا 118؛ مسعود طیبی در این نمایشنامه -افلیا- تحت تاثیر نگاه یان کات (نظریه پرداز و منتقد ادبی سرشناس لهستانی) به شکسپیر، برداشت پست مدرن خود را از جنون افلیا در سوگ هملت به تصویر کشیده است و بر اساس دیدگاه اِما یونگ (روانکاو؛ نویسنده سوییسی و همسر کارل یونگ از بنیانگذاران روانشناسی تحلیلی)، از آنیموس محبوس (عنصر مردانه نهفته در یانوان) از دیدگاه یک زن سخن می‌گوید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا