سبک زندگی

نکاتی که در خانه‌تکانی فراموش می‌شوند

کا 118 – همگان معترف هستند که خانه تکانی کار سختی است اما اگر با برنامه‌ریزی پیش رفت و در خانه تقسیم وظایف داشت می‌توان به شدت از سختی آن کاهش داد. در خانه تکانی روزهای آخر مرحله‌ای وجود دارد که کارها تمام نمی‌شود و کارهای کوچک و وقت‌گیری یا ساده‌ای هستند که نظم خانه شما را بهم زده‌اند.

این موارد اگر در زمان خانه تکانی رعایت شوند و کارهای شما سریع‌تر تمام خواهد شد و و با خیال راحت می‌توانید خانه تکانی را به موقع و طی برنامه ریزی تمام کنید. این موارد را مرور می‌کنیم.

۱.رسیدگی به گلدان‌ها: در زمان خانه تکانی و نزدیک شدن به بهار مناسب‌ترین زمان برای رسیدگی به گل‌ها و گلدان‌هایتان است.

۲.جمع کردن اسباب‌بازی‌ها: اگر فرزند شما چند وقتی است که از یک اسباب بازی‌اش استفاده نمی‌کند، مطمئن باشید دیگر از آن خسته شده پس بهتر است آنها را از دسترس جمع کنید.

۳.تمیز کردن لک دیوارها: سطلی پر از آب و صابون و یک اسنفج بزرگ تهیه کنید. اثر انگشت و سایر آلودگی‌های کمی که روی دیوارها وجود دارد را تمیز کنید. با انجام این کار از دیوارشویی کلی هم رها خواهید شد.

۴.تمیز کاری حیاط و بالکن: اگر در خانه‌تان بالکن یا حیاط دارید فراموش آن را در لیست خانه تکانی قرار دهید چرا که با بهاری شدن هوا استفاده از آن زیاد خواهدشد.

۵.تعویض پادری : پادری‌های ورودی خانه را عوض کنید. اگر هنوز قابل استفاده هستند شست و شو و گردگیری آن کفایت می‌کند.

۶.لوازم تحریرهایی را که خراب و بی‌استفاده هستند، دور بریزید.

۷.دکوراسیون را تغییردهید: می‌توانید با جا به جا کردن چیزهای کوچیک مانند قرار دادن قاب عکس‌های جدید، ظاهر خانه را تغییر دهید.

۸.تمیز کردن لامپ‌ها و لوستر

۹.تمیز کردن وسایل برقی مانند: کامپیوتر، جاروبرقی،  اتو

۱۰.تمیز کردن خودرو

۱۱.تمیز کردن شومینه و پارکینگ

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا