فرهنگ و هنر

هنرمندان تجسمی با عملِ به هنگام در میدان هستند

به گزارش کا 118، آیین گشایش نمایش کارتون و کاریکاتور به خاطر یک‌مشت دلار به همت انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح روز گذشته با حضور سید محمد نادری رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح، مسعود شجاعی طباطبایی، محمدحبیبی، عباس گودرزی و جمعی از مدیران این بنیاد در مجتمع فرهنگی و هنری اسوه برگزار شد.

رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح در این مراسم ضمن قدردانی از حضور به‌موقع و به هنگام هنرمندان حوزه تجسمی کشور گفت: وظیفه‌دارم قدرانی و تشکر کنم از هنرمندان عزیز حوزه تجسمی که انصافاً در فرصت کم و محدود کار جهادی کردند و رسالت هنری خود را در راستای تبیین و روشنگری که مورد انتظار هست انجام دادند.

وی همچنین با اشاره به تعبیر شهید سید مرتضی آوینی در خصوص هنرمند متعهد و تجلی آن در شرایط فعلی نیز اظهار داشتند: به تعبیر این شهید بزرگوار بعضی عهد باخدا بستند و بعضی در عهد شیطان هستند که الحمدالله جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با وجود هنرمندان متعهد نشان داد که در عهد با خدا سرشار هستند و این نمایشگاه با ۴۰ اثر از هنرمندان سراسر کشور تجلی آشکاری از همان تعهدی است که سید اهل قلم تعبیر کرده بود.

هنرمندان حوزه تجسمی در وقایع مختلف به‌سرعت در میادین حاضر شدند

هنرمندان تجسمی با عملِ به هنگام در میدان هستند

رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح همچنین در خصوص پیشگامی هنرمندان حوزه تجسمی در لبیک به مطالبه رهبر انقلاب پیرامون عمل به هنگام و اعلام مواضع صریح و شفاف آنان نیز اظهار داشت: هنرمندان هنرهای تجسمی به جهت سرعت عملی که دارند فرمایشات حضرت آقا را در انتظارات و مطالبات به هنگام جامه عمل پوشاندند و همواره در وقایع مختلف به‌سرعت در میادین حاضر شدند.

وی گفت: همچنین همه ما نسبت به وقایع اخیر همان‌طور که رهبری فرمودند باید اعلام مواضع شفاف و روشن داشته باشیم که در کنار جنبه تبینی و روشنگری بخشی از آثار این نمایشگاه شاهد اعلام مواضع صریح و شفاف هنرمندان با زبان هنر در این نمایشگاه و آثارشان نیز هستیم.

در این مراسم سید مسعود طباطبایی، محمد حبیبی، عباس گودرزی، کریم خوش‌مرام معاون هماهنگی بنیاد فرهنگی روایت فتح، علیرضا استرابی دستیار ویژه رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح و جمعی از هنرمندان حوزه هنرهای تجسمی نیز حضور داشتند.

نمایشگاه به خاطر یک‌مشت دلار با حضور ۴۰ اثر در قالب کارتون و کاریکاتور با آثاری از هنرمندانی چون سید مسعود شجاعی طباطبایی، سجاد جعفری، سید محمدجواد طاهری، عباس گودرزی، فرشاد خسروی، مازیار بیژنی، محمدحسین ساسانی و محمدعلی رجبی از روز دوشنبه ۱۶ تا ۲۶آبان (به‌غیراز روزهای پنجشنبه و جمعه) از ساعت ۹ تا ۱۶ در مجتمع فرهنگی و هنری اسوه واقع در خیابان انقلاب، نبش خیابان بهار جنوبی، جنب بانک تجارت، پلاک ۳۹۹ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا