فرهنگ و هنر

وظیفه صندوق هنر تقویت بستر هنرکارت است/ امضای تفاهمنامه با کانون جهانگردی و اتومبیلرانی

به گزارش خبرنگار فرهنگی کا 118، در راستای اهداف نوین صندوق اعتباری هنر و توسعه ارائه خدمات به اعضای تحت پوشش بر بستر هنرکارت تفاهمنامه همکاری میان صندوق اعتباری هنر و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با حضور سید مجید پوراحمدی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، حیدر مرادی، مدیرعامل شرکت هنرکارت بنیان ایرانیان و محمدحسین صوفی مدیرعامل برای بهره مندی اعضای هنرکارت از خدمات این کانون روز شنبه – ۳۰ مهرماه – به امضا رسید.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در این مراسم با اشاره به خدمات صندوق به اصحاب فرهنگ و هنر گفت: صندوق اعتباری هنر یکی از مهمترین نهادهای حمایتی از اصحاب فرهنگ و هنر است. این صندوق  هم اکنون نزدیک ۱۰۰ هزار هنرمند عضو دارد. بسیاری از چهره های نامدار کشور عضو صندوق هستند. قریب به ۵۰ هزار نفر از فعالان فرهنگی و هنری تحت پوشش خدمات بیمه ای تأمین اجتماعی صندوق هستند و۴۲ هزار نفر تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی صندوق قرار دارند و بیش از ۳ هزار نفر در قالب طرح تکریم و کمک مستمری مقرری ماهیانه دریافت می کنند.

ابراز خرسندی از ایجاد بانک اطلاعات جامع فعالان فرهنگی و هنری

پور احمدی در ادامه افزود: خوشحالیم که در یک رابطه پیوسته و مبتنی بر اعتماد دو طرفه توانستیم فعالان فرهنگی و هنری را شناسایی کنیم تا با ثبت اطلاعات حرفه ای اعضا اکنون بانک اطلاعاتی قابل اتکایی برای توسعه خدمات برای مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فراهم شده است. 

مشاور وزیر فرهنگ تصریح کرد: یکی از اقدامات صندوق اعتباری هنر ارائه هنرکارت به اعضای تحت پوشش است. این کارت در درجه اول یک کارت هویتی است. همچنین کارت بانکی است که تمام حمایت‌های صندوق مانند پرداخت مقرری ماهانه طرح تکریم، کمک مستمری و پرداخت خسارت های درمانی در حوزه بیمه تکمیلی به این کارت واریز می شود.

صدور بیش از ۸۲ هزار هنر کارت

پوراحمدی تصریح کرد: یکی از ویژگی های هنرکارت چندمنظوره بودن آن است و می توان خدمات متفاوتی را برروی آن تعریف کرد. در حال حاضر بیش از ۸۲ هزار نفر از اعضا دارای هنرکارت هستند. در یکسال اخیر تلاش کردیم در راستای حمایت هر چه بیشتر از اصحاب فرهنگ و هنر علاوه بر خدمات مالی- بانکی این کارت، خدمات رفاهی و تخفیفات نیز به آن اضافه نماییم. خوشبختانه با اقدامات و مذاکراتی که طی ماه‌های اخیر صورت گرفته به نتایج خوبی رسیدیم.

به گفته وی دارندگان هنرکارت از خدمات هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی با تخفیف ویژه برخوردار هستند و در ادامه ‌برنامه‌های حمایتی بزودی تخفیف های سفر، خریدهای فروشگاهی و اقامتی به امتیازات این کارت افزوده خواهد شد. همچنین تفاهم نامه‌ همکاری با سازمان منطقه آزاد کیش منعقد شده تا بتوانیم با مشارکت یکدیگر طرح‌ها و جشنواره‌های مختلف فرهنگی و هنری را در این منطقه اجرایی کنیم.

وظیفه صندوق هنر تقویت بستر هنرکارت است

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با کانون جهانگردی و اتومبیلرانی گفت: هنرکارت یک بستر است و وظیفه ماست که این بستر را قوی کنیم تا سازمان های خدمات محور تشویق شوند به جامعه فرهنگ و هنر ما خدمات ارائه دهند. خوشحالیم که در سایه همکاری صندوق با کانون جهانگردی و اتومبیلرانی اعضای تحت پوشش از این پس می توانند خدمات این کانون را دریافت کنند.

وی در ادامه افزود: این تفاهم نامه مزایای زیادی دارد. با توجه به فعالیت های بین المللی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی این تفاهم نامه بستر مناسبی برای تعریف رویدادهای جدید افزون بر خدمات جاری کانون  است. می توان برای برگزاری تورها و همایش های بین المللی در حوزه فرهنگ و هنر، اعزام هنرمندان در رویدادهای داخلی و بین المللی، تعاملات فرهنگی با کشورهای همسایه و… بطور مشترک انجام داد.

تاکید بر تقویت گروه های مرجع و انتقال فرهنگ، هنر و اندیشه ایرانی

مشاور وزیر فرهنگ و مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه هدف اصلی هر دو نهاد تقویت گروه های مرجع و انتقال فرهنگ، هنر و اندیشه ایرانی است، ابراز امیدواری کرد تا هنرمندان از نتایج مثبت این تفاهم نامه بهره مند شوند.

پوراحمدی در عین حال تاکید کرد: اکنون دارندگان هنرکارت از خدمات هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی با تخفیف ویژه برخوردار هستند و در ادامه ‌برنامه‌های حمایتی بزودی تخفیف های سفر، خریدهای فروشگاهی و اقامتی به امتیازات این کارت افزوده خواهد شد. همچنین تفاهم نامه‌ای همکاری با سازمان منطقه آزاد کیش منعقد شده تا بتوانیم با مشارکت یکدیگر طرح‌ها و جشنواره‌های مختلف فرهنگی و هنری را در این منطقه اجرایی کنیم.

ارائه خدمات ویژه به هنرمندان سراسر کشور خصوصاً در حوزه بین الملل

محمد حسین صوفی در مراسم امضای این تفاهم‌نامه که در محل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد گفت: کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با توجه به سابقه تاریخی که دارد به عنوان بخش بین الملل وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فعالیت می کند. خدمات مختلفی در زمینه برگزاری رالی های گردشگری و خانوادگی و صدور گواهینامه بین المللی از طریق کانون ارائه می شود. همچنین ارائه خدمات گردشگری و اقامتی، برگزاری هفته های فرهنگی ، نمایشگاه های گردشگری  و…از دیگر فعالیت های ماست.

وظیفه صندوق هنر تقویت بستر هنرکارت است/ امضای تفاهمنامه با کانون جهانگردی و اتومبیلرانی

وی در ادامه افزود: در بستر این تفاهم نامه و استفاده از ظرفیت دو مجموعه می توان خدمات ویژه ای به هنرمندان سراسر کشور خصوصاً در حوزه بین الملل ارائه داد.

رئیس هیئت مدیره کانون جهانگردی تصریح کرد: یکی از اهداف ما مقابله با پروژه ایران هراسی است. ما قصد داریم با کمک اصحاب فرهنگ و هنر و تعاملات بین المللی آنها ایران زیبا را به جهانیان معرفی کنیم. همه ما تکلیف داریم تا با همکاری یکدیگر زمینه شناسایی قابلیت های فرهنگی، طبیعی و .. ایران را فراهم آوریم. 

تفاهمنامه شامل چه خدماتی است؟

براساس تفاهم نامه امضا شده، تمامی اعضای صندوق که دارای هنرکارت هستند به زودی و پس از طی مراحل اجرایی و آماده شدن زیرساخت ها بر اساس تعهدات دو طرف از خدماتی شامل تخفیف در امداد خودرو ، صدور گواهینامه بین المللی خودرو، دوره های آموزشی کانون اتومبیلرانی، مسابقات رالی خانوادگی هنرمندان، رویدادهای فرهنگی و هنری بین المللی و….بهره مند می شوند.

شرکت هنرکارت بنیان ایرانیان از شرکت های زیرمجموعه صندوق اعتباری هنر و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران در راستای ارائه خدمات رفاهی ویژه به دارندگان هنرکارت،  تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا