فرهنگ و هنر

ویژه برنامه‌های شبکه‌های سه و ورزش در جام جهانی ۲۰۲۲ اعلام شد

به گزارش کا 118از پایگاه اطلاع رسانی سیما، مهدی هاشمی تهیه‌کننده ویژه برنامه «جام ۲۰۲۲» شبکه سه سیما با بیان اینکه رسانه‌ ملی تدارک خیلی ویژه‌ای در این دوره جام جهانی در تمام بخش‌ها دیده است، بیان داشت: شبکه‌ سه متولی اصلی این دوره از مسابقات است. در هفته اول روزانه ۴ بازی داریم. که قبل از شروع مسابقات از ساعت ۱۲:۳۰ ویژه برنامه ها شروع می شود تا پایان شب ادامه دارد و یک ویژه برنامه هم از ساعت ۳۰ دقیقه بامداد تا ۲:۳۰ بامداد روی آنتن می رود که تقریبا ۱۲ ساعت برنامه داریم.

تهیه کننده «جام ۲۰۲۲» افزود: ۲۵۰ آیتم متفاوت قبل از شروع جام تولید شده است. گروهی به قطر اعزام کردیم که بعضی از ایتم ها در حین برگزاری جام جهانی تولید می شود و سعی شده در تولید ایتم ها از تکنولوژی های روز  ای آر  استفاده کنیم که جذابیت های بصری این جام رو بالا ببریم.

هاشمی با اشاره به موضوعات سیاسی روزهای اخیر و تلاش برای حذف ایران از این دوره از مسابقات گفت: در این دوره از مسابقات مهم این است که ما جزو ۳۲ کشوری هستیم که در جام جهانی حضور داریم و این نقطه قوت ما است. مردم باید از این جام لذت ببرند و سعی ما بر این است که اقتدار و همدلی ایرانی ها را به رخ تمام جهان بکشیم.

وی ادامه داد: آیتم های ویژه ای مثل آنالیز تیم ها، ستاره ها، نوستالژی، معرفی کشورها و …. تولید شده است که در تولید این آیتم ها هم به مخاطب عام و هم به مخاطب خاص توجه ویژه داشته ایم.

هاشمی افزود: ویژه برنامه «جام ۲۰۲۲» از جمعه ۲۷ آبان با اجرای محمدرضا احمدی و محمد حسین میثاقی روی آنتن می رود.

سینا معتضدی مدیر شبکه ورزش نیز درباره تدارک این شبکه تخصصی برای فوتبال دوستان گفت: با توجه به این که شبکه ورزش، شبکه تخصصی معاونت سیما در حوزه ورزش است سعی کردیم ویژگی هایی را در تعدد، تنوع قالب و ساختار برنامه ها لحاظ کنیم.

وی بیان کرد: برنامه های ویژه شبکه ورزش صرفا، برنامه های ترکیبی نیست و از ساختار مسابقه تا مستندهای داستانی- روایی، تیزر ، کلیپ را در کنداکتور ویژه جام جهانی شبکه گنجاندیم تا رضایت مخاطبان به ویژه نوجوانان، جوانان و علاقه مندان به ورزش فوتبال را فراهم کند.

وی افزود: شبکه ورزش از تابستان ۱۴۰۱، تهیه و تولید برنامه ها را با محوریت جام جهانی ۲۰۲۲ آغاز کرده و تعدادی از مستندها از تیرماه به روی آنتن رفته و از تابستان ۱۴۰۱ تا پایان جام جهانی ۳۵ هزار دقیقه برنامه تدارک دیده است و حدود ۱۰ عنوان برنامه به روی آنتن خواهد رفت.

معتضدی اصلی ترین برنامه جام جهانی شبکه ورزش را برنامه «جام ۲۲» عنوان کرد که از اول مهرماه روزهای دوشنبه و جمعه ساعت ۲۱ پخش آن آغاز شده و نخستین برنامه تحلیلی معاونت سیما درباره جام جهانی قطر است که رسول مجیدی مجری اصلی این برنامه می باشد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از بخش های جذاب و دیدنی این برنامه «قطرنامه» است که  جذابیت ها و حاشیه های جام جهانی را با رویکرد طنز با اجرای عبدالله روا به تصویر می‌کشد. همچنین مسابقه «تله کیو جام ۲۲» که با همکاری تلوبیون هر شب ساعت ۲۱:۳۰ پخش می شود و علاقه مندان می توانند از طریق تلوبیون آنلاین در مسابقه شرکت کنند. همچنین مسابقه بزرگ پیش بینی هم طراحی شده است که مخاطبان می‌توانند در آن شرکت کنند و با پیش بینی نتایج بازی ها امتیازات خود را افزایش دهند که در پایان جام جهانی به نفرات برتر جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

معتضدی گفت: محمد میر نیز از طرف این برنامه در قطر حاضر خواهد بود تا مخاطبان را از آخرین اخبار جام جهانی مطلع نماید. یکی از ویژگی های دیگر برنامه «جام ۲۲» این است که برخی مسابقات مهم را با حضور خانواده ها در استودیو «جام ۲۲» خواهیم دید و همزمان بازی ها را مشاهده می کنند. همچنین در پویش «تا پای جان برای ایران» که در راستای حمایت رسانه ملی از تیم ملی کشورمان می باشد،

مدیر شبکه ورزش گفت: مخاطبان می‌توانند شعارها و دلنوشته هایشان را در این پویش برای برنامه ارسال کنند تا حامی تیم ملی فوتبال کشورمان باشند. این برنامه ۴ استودیو خواهد داشت، استودیو جام ۲۲، استودیو اخبار جام جهانی، استودیو مسابقه جام جهانی و استودیو قطر. همچنین برای اطلاع مخاطبان از اخرین اخبار جام جهانی، ویژه برنامه «دست اول» به صورت روزانه و در دو نوبت و در ساعت های ۱۱ و ۱۶ اخرین اخبار و حواشی جام جهانی را به اطلاع مخاطبان شبکه ورزش سیما خواهد رساند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا