فرهنگ و هنر

پخش «فوتبال زندگی‌ست» از امشب در شبکه نسیم/ داستان‌های زندگی در مستطیل سبز

به گزارش کا 118از پایگاه اطلاع رسانی سیما، شبکه نسیم از امشب با ویژه برنامه «فوتبال زندگی‌ست» در روزهای برگزاری جام جهانی سال ۲۰۲۲ قطر همراه مردم خواهد بود.

این ویژه برنامه به تهیه‌کنندگی الهام حاتمی از خردادماه امسال در دست تولید قرار گرفته و بخش‌های متنوعی دارد که در هر بخش از زاویه تازه‌ای به فوتبال نگاه می‌کند؛ از دریچه تئاتر، سینما، روایت و ..

حاتمی حال و هوای متفاوت ویژه‌برنامه «فوتبال‌ زندگی‌ست» را این طور شرح داد: فوتبال، شبیه زندگی است؛ پر از لحظه‌های تلخ و شیرین، بردن‌ها و باختن‌ها، اشک‌ها و لبخندها، غرور و سرشکستی، انفعال و مبارزه. هر آنچه در زندگی تجربه می‌کنیم در ابعاد کوچکتر اما دیدنی‌تر و موثرتر در فوتبال هم وجود دارد. «فوتبال زندگی‌ست» از این زاویه به فوتبال و به جام‌جهانی توجه دارد و یک برنامه سرگرم‌کننده متناسب با تعریف و ساختار شبکه نسیم است که اتفاقات تازه‌ای در آن رقم زده‌ایم.

به گفته این تهیه‌کننده، یکی از بخش‌های این برنامه به مقدمات جام‌جهانی ۲۰۲۲ در قطر اختصاص دارد که نیما شاهرخ شاهی و رامین ناصر نصیر به عنوان راوی از مقدمات برگزاری این مهمترین رویداد فوتبالی و همچنین موضوعات و اشتراکات فرهنگی روایت های جذابی دارند

حاتمی به اجرای یک بخش کوتاه تله‌تئاتر در برنامه «تئاتر زندگی‌ست» اشاره کرد و گفت: بعد از سال‌ها فرصتی شد به بهانه برگزاری جام‌جهانی، بازگشت تله‌تئاتر را هر چند در قالب یک بخش کوتاه در این ویژه‌برنامه رقم بزنیم. این آیتم ادای احترامی است به  تئاتر و استفاده از ظرفیت‌های تئاتر برای روایت داستان زندگی در دنیای فوتبال. 

بخش ستاره‌ها، از دیگر بخش‌های این ویژه‌ برنامه است و به گفته حاتمی نگاه متفاوتی است به زندگی پر فراز و نشیب ستارگان فوتبال.

او در این باره گفت: در این بخش داستان رنج‌ها، تلاش‌ها، موفقیت‌ها و شکست‌های ستاره‌های فوتبال را روایت کرده‌ایم و روایت‌های شنیدنی از آنها برای تماشاگران تدارک دیده‌ایم.

بر اساس اظهارات این تهیه‌کننده، ویژه ‌برنامه «فوتبال زندگی‌ست» به تاثیر متقابل فوتبال بر سینما و ادبیات هم توجه داشته است و به این منظور بخشی از برنامه، سکانس‌های طلایی سینما و فوتبال را به هم گره زده و روایت متفاوتی را از منظر متفاوتی پیش روی مخاطب می گذارد .

اجرای «فوتبال زندگی‌ست» را دو چهره جدید برعهده دارند؛ که در این ویژه‌ برنامه به رویدادهای جام جهانی در ادوار مختلف، ستاره‌ها و شگفتی‌های جام جهانی در دوره‌های پیشین می‌پردازند که مستندات آن توسط یک گروه پژوهشی گردآوری شده است.

ویژه ‌برنامه «فوتبال زندگی‌ست» در ۲۵ قسمت تولید و بخش‌هایی از آن در کشور قطر تصویربرداری و بخش‌هایی از آن در استودیو ضبط شده‌ است.

 این برنامه هر شب از ساعت ۲۳ به مدت ۶۰ دقیقه تا پایان بازی های جام جهانی از آنتن شبکه نسیم پخش می‌شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا