فرهنگ و هنر

چه آثاری روز آخر جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران نمایش دارند؟

به گزارش خبرنگار سینمایی کا 118، امروز یکشنبه اول آبان‌ و در پنجمین و آخرین روز از اکران فیلم‌های کوتاه راه یافته در پردیس سینمایی «ملت» و در بخش بین‌الملل در اولین سانس از روز پنجم، از ساعت ۱۳ تا ۱۵ در سالن شماره دو از فیلم‌های بخش بین الملل، فیلم‌های داستانی «ترش و شیرین»، تجربی «خانواده انگل»، مستند «فضای خالی»، پویانمایی «انسان‌ها وقتی کنار هم چپانده می‌شوند احمق‌تر هستند»، داستانی «آفتاب بالانس»، داستانی «چرا هلن کوخ به سرقت ماشین دست می‌زند» و تجربی «روز خارجی» به نمایش در می‌آیند. 

بخش بین الملل

همچنین از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷سالن ۲ پردیس ملت میزبان اکران دیگر فیلم‌های بخش بین‌الملل از جمله داستانی «علی و گوسفند معجزه‌آسایش»، داستانی «هیولاها»، پویانمایی «فقدان»، تجربی «حوضچه جاذبه»، داستانی «وسمه» و پویانمایی «پینوکیو» خواهد بود. 

از ساعت ۱۸ تا ۲۰ هم در همین سالن فیلم‌های داستانی «دار و ندارم روی ژرمانیا»، پویانمایی «آشفته ایام مبارک»، داستانی «در میان کلمات»، تجربی «فیلسوف»، داستانی «نشانی» و داستانی «پنجره‌های قدیمی» از بخش بین‌الملل اکران می‌شود. 

در ادامه از ساعت ۲۰:۱۵ تا ۲۱:۴۵ داستانی «بالا افتادن» به کارگردانی مریم بختیاری، تجربی «اتاق آقای ون» به کارگردانی احسان میرزایی، پویانمایی «سم‌پاش» به کارگردانی فرنوش عابدی، داستانی «دریچه» به کارگردانی مسعود حاتمی و داستانی «نجان» به کارگردانی محمدمهدی باقری از آثار ایرانی حاضر در بخش بین‌الملل در سالن شماره دو روی پرده می‌رود.

بخش داستانی مسابقه سینمای ایران

اکران فیلم‌های بخش مسابقه سینمای ایران هم در دو سالن ۹ و ۱۰ پردیس ملت پی گرفته می‌شود. امروز از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۵ در سالن ۹ فیلم‌های داستانی «گودال» به کارگردانی فرزاد رنجبر نظری، «رعنا» به کارگردانی امیر مهندسیان، «بالا افتادن» به کارگردانی مریم بختیاری، «از دید نقاش» به کارگردانی گلی زارعی و «سریشوک» به کارگردانی صمد باقرزاده روی پرده می‌رود.

از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷ هم در این سالن «از اینجا باز شود» به کارگردانی محسن اصدق‌پور و امیرحسین طالبی، «پسر خورشیدی» به کارگردانی آرمان فیاض، «برخورد» ساخته امیرحسین محسنی و «ضدیح» به کارگردانی ابوذر پاک‌نژاد اکران می‌شود.

سالن ۹ از ساعت ۱۸ تا ۱۹:۳۰ هم میزبان اکران فیلم‌های «یک تن» به کارگردانی پویان مکری، «غیرموجه» به کارگردانی محمدرضا خاوری، «نارس» به کارگردانی نوا نعمتی، «وقفه» مانا پاک‌سرشت و «۳:۳۳» به کارگردانی آزاد صادقی خواهد بود.

از ساعت ۲۰ تا ۲۱:۳۰ هم در همین سالن فیلم‌های «کرم ابریشم» به کارگردانی امیر هنرمند، «نجان» به کارگردانی محمدمهدی باقری، «آماتور» به کارگردانی حامد اصلانی، «رنگارنگ» به کارگردانی محمدرضا مرادی و «دوباره سکوت» به کارگردانی سیدمحمدرضا کمال علوی پخش می‌شود.

در سالن ۱۰ هم از بخش مسابقه سینمای ایران از ساعت ۱۳:۴۵ تا ۱۵:۱۵ فیلم‌های «تکه‌ای از تو» به کارگردانی هادی نوری، «مریضخانه مرکزی» به کارگردانی وحید نامی و نوید نامی، «نوشابه مشکی» به کارگردانی محمد پایدار، «هراس» به کارگردانی محمد همتی و «نگران من نباش» به کارگردانی امین خجسته به نمایش گذاشته خواهد شد.

در ادامه نمایش فیلم‌های بخش مسابقه سینمای ایران در سالن شماره ۱۰ از ساعت ۱۵:۴۵ تا ۱۷:۱۵ «رو به شب» به کارگردانی سعید کشاورز، «پارادوپینگ» به کارگردانی محمدرضا حسنی رنجبر، «یه چوم یه لنگ» به کارگردانی یاسر برزگر و «شیهه» به کارگردانی پویا سعیدی روی پرده می‌رود. 

در همین سالن از ساعت ۱۸:۱۵ تا ۱۹:۴۵ هم فیلم‌های «قهوه‌خانه عاشیق‌لار» به کارگردانی رضا جمالی، «جابجایی» به کارگردانی سیاوش بهادری راد، «دندان درخت» به کارگردانی علی پاک‌نیا، «لیدی» به کارگردانی فردین انصاری و «فلس» به کارگردانی هومن نادری روی پرده می‌رود.

از ساعت ۲۰:۱۵ تا ۲۱:۴۵ هم سالن شماره ۱۰ میزبان اکران «او لبخند نمی‌زند» به کارگردانی زردشت افشاری، «پرویز» به کارگردانی پیمان فخرایی، «با همراهی سارا» به کارگردانی ایمان فراهانی و «اسما» به کارگردانی مصطفی آقامحمدلو و فرهادی حاجی‌عباسی خواهد بود.

بخش آثار پویانمایی مسابقه سینمای ایران

فیلم‌های پویانمایی بخش مسابقه سینمای ایران در روز پنجم جشنواره در سالن یک روی پرده می‌رود که اکران این آثار از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۵پیگیری می‌شود.

در این سالن «سلاخی» به کارگردانی سپهر مومنی، «زنده بیدار، آگاه» به کارگردانی حسین مرادی‌زاده، «گوهر نور» به کارگردانی زهره ملامحمدی، «آسمان دوست‌داشتنی» به کارگردانی امیر مهران، «تیر مشقی» به کارگردانی کاوه سیستانی، «دشت گل‌های زرد» به کارگردانی حسین آقامحمدی، «ملودی» به کارگردانی احمد عربانی، «زمان خواب» به کارگردانی محمود غلامی و «سقوط نور» به کارگردانی فرزانه شفیعی و امین صفار در معرض دید علاقمندان قرار می‌گیرد.

در دومین سانس نمایش فیلم‌های پویانمایی بخش مسابقه سینمای ایران در روز پنجم جشنواره، سالن شماره یک از ساعت ۱۸ تا ۱۹:۳۰ میزبان اکران فیلم‌های «جایگزین» به کارگردانی عبدالله علیمراد، «آدم‌ها و ماه» به کارگردانی یونس غزالی، «بزرگ‌ترین ماجرای گلی» به کارگردانی الیکا مهران‌پور، «سمپاش» به کارگردانی فرنوش عابدی، «چرخ زندگی» به کارگردانی زهرا حسینی، «یاماها» به کارگردانی فرزانه قبادی، «برگشت‌ناپذیر» به کارگردانی شیدا کاشی و «رباب» به کارگردانی صبا جاور خواهد بود.

بخش آثار مستند مسابقه سینمای ایران

برنامه نمایش فیلم‌های مستند از بخش مسابقه سینمای ایران هم از ساعت ۲۰ تا ۲۱:۳۰ در سالن شماره یک پی گرفته می‌شود که در این بخش «لوورخانه» به کارگردانی شروین وحدت و پیام عزیزی، «پاییزان» به کارگردانی سجاد ایمانی و «امیر» به کارگردانی داوود میرزابیگی روی پرده می‌رود. 

بخش آثار تجربی مسابقه سینمای ایران

امروز سالن شماره یک از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷ میزبان نمایش فیلم‌های تجربی بخش مسابقه سینمای ایران است. در این سانس فیلم‌های «اتاق آقای ون» به کارگردانی احسان میرزایی، «۲۱۳۲ نفر می‌بینند» به کارگردنی کمیل سهیلی، «از خنده مغزم پوکید» به کارگردانی علی آسترکی، «دال و مدلول» به کارگردانی امین بزرگ‌زاد و محمد پوستین‌دور، «وقتی ال.آر گریست» به کارگردانی احمد خوش‌نیت، «زمستان خاطرات» به کارگردانی علی آریافرد و «صبحانه» به کارگردانی مرتضی فرهادنیا به نمایش گذاشته می‌شود.

بخش آثار بخش «استعدادهای نو»

فیلم‌های بخش «استعدادهای نو» همزمان با پنجمین روز جشنواره در سالن شماره ۸ روی پرده می‌رود. از ساعت ۲۰ تا ۲۱ در این سالن فیلم‌های «میز هفت» به کارگردانی سبحان بیرانوند، «ترال» به کارگردانی میثم فرهومند و اهورا بارانی، «نشنیدن» به کارگردانی احمد صمیمی و «کورتیزول» به کارگردانی دانیال نوروش روی پرده می‌رود.

بخش «کتاب و سینما»

همزمان با روز پنجم جشنواره، در سالن ۸ از ساعت ۱۸ تا ۱۹:۳۰، آثار بخش «کتاب و سینما» روی پرده می‌رود. در این سانس فیلم‌های «یاماها» به کارگردانی فرزانه قبادی، «صبحانه» به کارگردانی مرتضی فرهادنیا، «رنگارنگ» به کارگردانی محمدرضا مرادی، «سریشوک» به کارگردانی صمد قربانزاده، «گیلگمش» به کارگردانی حسین مرادی‌زاده، «تیر مشقی» به کارگردانی کاوه سیستانی و «زنده بیدار، آگاه» به کارگردانی حسین مرادی‌زاده اکران می‌شود.

سی و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار تا ۲ آبان ۱۴۰۱ در حال برگزاری است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا