فرهنگ و هنر

کنترل ابعاد امنیتی و تسهیل اعزام زائران اربعین

دادستان تهران اقدامات انجام شده درخصوص نظارت بر ابعاد امنیتی و رفع مشکلات مربوط به اعزام زائران اربعین را تشریح کرد.

به گزارش کا 118 به نقل از میزان علی صالحی اظهارکرد: ابعاد امنیتی، رفع مشکلات و تسهیل اعزام زائران در جلسات هم افزائی و هماهنگی مأموریت های اربعین حسینی بررسی شد.

دادستان تهران بیان کرد: این جلسات با پیگیری دادستانی تهران و حضور نمایندگان بخش های ذی ربط در ایستگاه راه آهن تهران و پایانه جنوب برگزار شد و تدابیر مناسبی جهت کنترل ابعاد امنیتی اعزام و پیگیری حقوق مسافران اتخاذ و مقرر شد برای انجام سفرهای جاده ای، به تعداد کافی، اتوبوس تخصیص یابد و ضمن نظارت بر قیمت عرضه بلیط از فعالیت دلالان و اخلالگران بازار جلوگیری شود.

وی با اشاره به برگزاری گشت های نظارتی مشترک در پایانه ها و ایستگاه های راه آهن در روزهای اعزام تصریح کرد: نمایندگان سازمان های متولی و کارشناسان بهداشت حاضر در این گشت ها، قیمت وکیفیت مواد غذایی و آب آشامیدنی عرضه شده به زائران و امکانات تعبیه شده برای استراحت زائران را کنترل و با تخلفات احتمالی برخورد می‌کنند.

صالحی افزود: در این جلسات تذکرات و دستورات قانونی لازم جهت تسهیل اعزام زائران به سازمان آتش نشانی، پلیس راهور، بازرسی اصناف، اداره کل راه و ترابری، حراست ایستگاه راه آهن، حراست پایانه جنوب و نیروی انتظامی صادر شد و همه دستگاه ها تحت نظارت دادستانی برای پشتیبانی از این رویداد عظیم فرهنگی مذهبی در آمادگی مناسب قرار دارند.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا