کارگری

گلایه کارگران«ارتاول تایر» از اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی مشاغل

گلایه کارگران«ارتاول تایر» از اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی مشاغل

کارگران کارخانه ارتاول تایر تاکستان که به نام «نخ تایر رازی» نیز شهرت دارد، خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل هستند.

به گزارش خبرنگار کا 118، بر اساس ماده ۵۰ قانون کار وظیفه پیگیری اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل برعهده‌ی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است؛ این را یکی از کارگران ارتاول تایر به نمایندگی از جانب همکارانش گفت و افزود: اگر کارفرما اقدام به اجرای این طرح نکند، اداره کار می‌تواند طرح را تهیه و اجرا کند ضمن اینکه کارفرما مکلف به پرداخت جریمه و مابه‌التفاوت مزد ناشی از اجرای طرح، به همه کارگران است.

او افزود: بعد از سال‌ها پیگیری، سال گذشته نماینده اداره کار تاکستان برای بررسی و ارزیابی طرح طبقه‌بندی مشاغل وارد کارخانه ارتاول تایر شد و از آن وقت تاکنون اتفاق جدیدی نیفتاده است.

به گفته وی، کارگران ارتاول تایر ماهانه همان حقوق که هر ساله شورای عالی کار مصوب می‌کند را به موقع دریافت می‌کنند اما این رقم باتوجه به افزایش روزانه قیمت بسیاری از اقلام مصرفی و غذایی ناچیز است.

طبق اظهارات وی؛ تنها راه افزایش میزان درآمد کارگران کارخانه ارتاول تایر یکی اجرای درست طرح طبقه‌بندی مشاغل و دیگری افزایش ساعات اضافه کاری و پرداخت کامل آن است.

یکی دیگر از کارگران ارتاول تایر توضیحِ وضعیتِ خود و همکارانشان گفت: کارمان زیاد است، مجبور به اضافه کاری هستیم، تعطیل‌کاری و نوبت کاری انجام می‌دهیم اما، اضافه‌کاری کامل پرداخت نمی‌شود. همچنین اجازه خاموش کردن دستگاهاه را در وقت نهار نداریم و حین کار مجبور هستیم نهار بخوریم، آنهم به صورت نوبتی.

طبق اظهارت وی؛ اجرای طبقه‌بندی مشاغلِ عادلانه و صحیح، حق همه‌ی کارگران مشمول قانون کار است؛ امیدواریم طبقه‌بندی مشاغل در کارخانه ارتاول تایر با بیش از ۱۰۰ کارگر آن جدی گرفته شود.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا