ورزشی

23 دوره لیگ برتر؛ استقلال و 13 برد در هفته نخست

23 دوره لیگ برتر؛ استقلال و 13 برد در هفته نخست

به گزارش کا 118، استقلال در تابستان امسال مشکلات بسیاری را تجربه کرد. مشکلاتی که حتی پس از آمدن جواد نکونام، رفتن حجت کریمی و آمدن علی خطیر هم برای این تیم ادامه داشت. اتفاقات عجیبی که باعث شد آبی‌های پایتخت در فصل آماده‌سازی شرایط عجیبی را تجربه کنند و حتی مدیران این تیم به علت مشکلات مالی مجبور شوند برای خرید بازیکنان مورد نظر سرمربی جوان خودشان، لیست آخر این سرمربی را اجرایی کنند.

تمام این اتفاقات به علاوه از دست رفتن اردوی خارجی باعث شده بود که شاگردان جواد نکونام شرایط خوبی برای آغاز فصل بیست و سوم لیگ برتر فوتبال ایران نداشته باشند. آنها به معنای واقعی کلمه دست خالی به آبادان سفر کردند. با وجود اینکه تصور می‌شد صنعت نفت آبادان عملکرد فوق‌العاده‌ای مقابل آبی‌های پایتخت به نمایش بگذارد. سفر آبی‌ها با یک پیروزی پرگل به اتمام رسید تا از همین ابتدا خط و نشان جدی‌ای برای مدعیان کسب عنوان قهرمانی بکشند. به بهانه عملکرد فوق‌العاده آبی‌ها در بازی اول لیگ برتر این فصل نگاهی به نتایج درخشان آنها در هفته‌های اول بیست و سه دوره لیگ برتر فوتبال ایران می‌اندازیم.

بهترین برد

بهترین عملکرد آبی‌های پایتخت در هفته اول لیگ برتر فوتبال ایران به دوره پنجم مهمترین مسابقات باشگاهی فوتبال ایران بازمی‌گردد. جایی که آنها مقابل صبا قرار گرفتند و با نتیجه 4 بر یک مقابل نماینده استان قم به پیروزی رسیدند. نتیجه‌ای که همچنان پس از چند سال در کارنامه استقلال می‌درخشد و حتی عملکرد درخشان شاگردان نکونام در بازی پنجشنبه شب هم نیز آن را پاک نکرد.

دومین شروع مطلوب آبی‌ها در لیگ برتر به دومین دوره مسابقات بازمی‌گردد، جایی که استقلال مقابل پاس پرستاره آن روزها قرار گرفت و با نتیجه 3 بر یک مقابل این تیم به پیروزی رسید.

انتقام از نفت

نکته جالب توجه اینکه استقلال طی چند سال اخیر یک بار دیگر هم در هفته اول مقابل صنعت نفت قرار گرفته است. مسابقه‌ای که به افتتاحیه لیگ هفدهم بازمی‌گردد. جایی که شاگردان علیرضا منصوریان با نتیجه نزدیک یک بر صفر بازی را در ورزشگاه تختی آبادان به این تیم واگذار کردند. به عبارت دیگر می‌توان گفت پیروزی قاطعی که آبی‌ها پنجشنبه شب مقابل برزیلی‌های فوتبال ایران کسب کردند، باعث شد به نوعی انتقام بازی افتتاحیه هفدمین دوره لیگ برتر را از آبادانی‌ها پس از گذشت 6 سال از آن روزها بگیرند.

23 دوره و 13 برد در هفته نخست

آبی‌پوشان پایتخت در مجموع 23 دوره لیگ برتر، 13 بار در هفته اول مقابل حریفان‌شان به پیروزی رسیده‌اند که در پایان فصل دوم به رتبه پنجم، فصل پنجم قهرمان، فصل هفتم سوم، فصل هشتم قهرمان، فصل نهم سوم، فصل دهم دوم، فصل دوازدهم قهرمان، فصل سیزدهم پنجم، فصل چهاردهم ششم، فصل پانزدهم نایب قهرمان، فصل بیستم سوم و فصل بیست و یکم قهرمان شده‌اند. در این بین بهترین نتیجه استقلال در هفته اول لیگ پنجم بدست آمد، جایی که آبی‌ها مقابل صبا با نتیجه 4 بر یک به پیروزی رسیدند.

 

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا