فرهنگ و هنر

امیرعبداللهیان: رسانه‌ها نه صرفا «روایتگر» بلکه بخش مهمی از «میدان» هستند

به گزارش کا 118، چهارمین نشست هم‌اندیشی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه با مدیران مسئول و مدیران عامل رسانه‌های داخلی ظهر امروز سه شنبه در یک فضای صمیمی همراه با گفتگو، تبادل نظر و ارائه پیشنهادات پیرامون موضوعات و تحولات گوناگون منطقه‌ای و بین‌المللی برگزار شد.  

در ابتدای این نشست وزیر امور خارجه و اعضای نشست ضمن قرائت فاتحه‌ای برای مرحوم حجت اسلام والمسلمین سید محمود دعایی، یاد و خاطره این شخصیت برجسته انقلاب و نماینده فقید امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری در مؤسسه و روزنامه اطلاعات را گرامی داشتند.

امیر عبداللهیان در ادامه نشست با برشمردن دستاوردهای اقتصادی سیاست خارجی دولت سیزدهم اظهار داشت: در ۱۳ ماه فعالیت دولت جدید توانستیم حجم تبادل تجاری جمهوری اسلامی ایران با کشورهای دارای رابطه تجاری با ایران را در سطح مناسبی ارتقا ببخشیم.  

وزیر امور خارجه همچنین با اشاره به نقش مشترک دیپلماسی و رسانه در روایت گری از واقعیت‌های میدانی عرصه بین الملل، اظهار داشت: امروز رسانه‌ها نیز بسان دیپلماسی صرفا روایتگر میدان نیستند، بلکه خود بخش مهمی از میدان محسوب می‌شوند.

کنشگری بازیگران متعدد و متنوع در عرصه بین الملل

رییس دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه در عرصه بین الملل جدید با دیپلماسی چند بعدی و غیر خطی روبرو هستیم، خاطرنشان کرد: در دوران کنونی بر خلاف دوره جنگ سرد جهان که مبتنی بر دیپلماسی خطی بود، از کنشگری دو بازیگر قدرتمند، به کنشگران متعدد و متنوع رسیده ایم و در عصر جدید حتی یک واحد سیاسی کوچک نیز می‌تواند یک بازیگر و کنشگر واقعی باشد.

در این نشست همچنین مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی، با تشریح نمایی کلی از فعالیت‌ها و دستاوردهای محقق شده در ابعاد مختلف حوزه دیپلماسی اقتصادی، به سوالات و نقطه نظرات مدیران رسانه‌ها پاسخ داد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا