فرهنگ و هنر

ایران و جهان اسلام با تروریسم رسانه‌ای مواجه است/ «اخبار جعلی» شیوه حمله غرب به کشورهای اسلامی

به گزارش خبرنگار فرهنگی کا 118از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی که برای شرکت در دوازدهمین اجلاس وزرای اطلاع رسانی کشورهای اسلامی به ترکیه سفر کرده بود در گفتگوهای جداگانه با شبکه ملی این کشور «trt» و خبرگزاری آناتولی با بیان اینکه اسلام، دین محبت و دوستی است، گفت: دشمنان چهره نادرستی از اسلام را با اخبار جعلی و روایت های نادرست به تصویر می کشند و مسلمانان را تروریست می نامند در حالی که دین ما مروج همزیستی مسالمت آمیز، برادری و صلح است. 

وی ادامه داد: نشست استانبول برای تعمیق ارتباطات کشورهای مسلمان و برقراری همکاری های خوب و فزاینده می تواند راهگشا باشد و در راستای صیانت از فرهنگ اسلامی و امت واحده ای که به پیامبر اعظم(ص) و خاندان ایشان عشق می ورزد ایفای نقش ک+ند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برخورد رسانه های غربی با اتفاقات کشورمان نیز گفت: در ایران اسلامی دچار تروریسم رسانه ای هستیم. در جای جای دنیا اتفاقاتی رخ می دهد که  عادی جلوه داده می شود. اما اتفاقات مشابه آن در ایران با قلب واقعیت و اخبار جعلی بازتاب خلاف واقع پیدا می کند. 

عضو کابینه دولت سیزدهم افزود: به دلیل ماهیت تمدنی انقلاب اسلامی ایران است که پدیده تحریف خبری و هجمه رسانه های معاند را تجربه می کنیم. این جریان می خواهد با استفاده همه جانبه از دروغ، روایت نادرست از ایران به تصویر بکشد.

اسماعیلی در ادامه همچنین بی عدالتی رسانه ای را صرفا مربوط به ایران ندانست و گفت: به طور کلی تحریف و هجمه به کل امت اسلامی وارد می شود. در چنین اجلاس هایی باید کنار هم بایستیم چرا که رویارویی تمدنی غرب و جهان اسلام با همگرایی و اتحاد به سود جبهه حق رقم می خورد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سخنان خود با اشاره به برگزاری اجلاس وزرای اطلاع رسانی کشورهای اسلامی در کشور ترکیه ، از دست اندرکاران برگزاری این اجلاس، رییس جمهور ترکیه و سایر دست اندرکاران برگزاری اجلاس تشکر و قدردانی کرد.

دوازدهمین اجلاس وزرای اطلاع رسانی کشورهای اسلامی ۲۹ و ۳۰ مهرماه در استانبول برگزار شد.

گفتنی است، سازمان همکاری اسلامی (OIC)، دومین سازمان بین دولتی پس از سازمان ملل متحد است که با عضویت ۵۷ کشور به گسترش بیش از چهار قاره است. سازمان صدای جمعی جهان اسلام و تضمین برای حفاظت و حمایت از منافع جهان اسلام در روح ترویج صلح بین‌المللی و هماهنگی میان افراد مختلف جهان است و اجلاسیه وزرای اطلاع‌رسانی این سازمان تاکنون یازده دوره آن برگزار شده است و دوازدهمین دوره آن در استانبول ترکیه برگزار شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا