فرهنگ و هنر

جشنواره فیلم مدرسه رویداد استعدادیابی است/ اهدای جوایز برگزیدگان هشتمین جشنواره فیلم مدرسه

به گزارش کا 118از دبیرخانه دائمی جشنواره فیلم مدرسه، امیرحسین اخوین دبیر هشتمین جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی مدرسه در مراسم اختتامیه این جشنواره که در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، اظهار داشت: خدارا شاکر هستیم در مراسم اختتامیه این دوره از جشنواره در جمع ۷۰۰ نفره دانش‌آموزان هستیم. این رویداد فقط یک جشنواره نیست، بلکه یک رویداد استعدایابی است که دانش آموزان برگزیده از کل کشور شناسایی می‌شوند. دانش‌آموزان در کارگاه‌های مختلفی توانمند می‌شوند تا به نقطه بالندگی برسند.

وی افزود: برگزیدگان این جشنواره از دل مدارس استعدادهای درخشان انتخاب شده است. سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان برای این کار بسیار زحمت کشید همچنین شبکه امید در این سال‌ها همواره همراه جشنواره بود. حوزه هنری، شهرداری تهران و تشکل های دانش‌آموزی و در راس آن سازمان هلال احمر از حامیان برگزاری این جشنواره بودند.

ارسال  ۷۰۰اثر به دبیرخانه/ تجلیل از  ۵ اثر شایسته

الهام یاوری معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان نیز در این مراسم اظهار داشت: هنرمند در جامعه امروزی کسی است که حرف‌ها و دریافت‌های خود را از واقعیت‌های جامعه و حقیقت‌هایی که در پشت سر آن است برای افراد ارائه کند.

وی افزود: فهم هنر، نقد و توانایی تولید اثر هنر سه گانه‌ای است که این جشنواره به دنبال آن است که کنارهم بودن دانش‌آموزان به تحقق این موضوعات کمک می کند.

یاوری گفت: در دو محور خودباوری و گزارشگری از فعالیت های علمی، فرهنگی و هنری مدارس مسابقات سمپاد را داشتیم که ۷۰۰ اثر به دبیرخانه واصل شد و ۵ اثر شایسته تقدیر شناخته شده است.

دانش‌آموزان راویان نظم نوین جهانی

علی جانباز رئیس حوزه هنری نیز در این مراسم به دیدار رهبر معظم انقلاب با دانش آموزان اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار دو اتقاق مهم معطوف به نگاه نوجوان را مطرح می‌کنند. ایشان می‌فرمایند «در این شرایط آنکه تولید محتوا و تولید روایت می کند شما نوجوانان هستید»

وی افزود: رهبر معظم انقلاب می فرمایند «مسئولیتی به دانش آموزان سپرده شده است که در این شرایط که دنیا در آستانه نظام نوین جهانی است شما راوی و روایت‌گر این نظم باشید» لذا از شما دانش آموزان درخواست دارم تولیدکننده و روایت کننده نسلی باشید که آینده انقلاب را به نتیجه می‌رساند.

سمیه شیخ‌محمدی معاون پیش دبستانی و دبستان سازمان جوانان هلال احمر نیز در این مراسم گفت: دانش آموزان شرکت کننده در جشنواره فیلم مدرسه، با نگاه و هنر خود پیام‌های خوبی به جامعه منتقل می‌کنند. در یکصد سالگی جمعیت هلال احمر و ۷۵ سالگی سازمان هستیم در بحث ترویج بشردوستی فیلم‌های خوبی برای ما ارسال شده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا