فرهنگ و هنر

«دوبارگی» با موضوع اعتیاد و رهایی منتشر شد

به گزارش کا 118، کتاب دوبارگی به قلم فردین آریش در هزار نسخه، با حمایت بنیاد مردمی تحول اجتماعی شهید اسداللهی، توسط انتشارات جام جم راهی بازار نشر شد.

دوبارگی، روایت افرادی است که سال‌های مهمی از زندگی‌شان‌ را در گیر و دار اعتیاد سپری کرده‌اند؛ زندگی، خانواده و کار خود را از دست داده‌اند، به آخر راه رسیده‌اند و در آخرین قدم‌ دوباره به زندگی برگشته‌اند. ده روایت از اعتیاد و رهایی که فرصتی است برای شریک شدن در دنیای غریب آدم‌هایی که جسارت تجربه کردن داشته‌اند. گرچه گاهی لغزیده‌اند، اما سقوط نکرده‌اند؛ نجات‌یافته‌اند و بعدتر نجات‌دهنده و کمک حال کسانی شبیه خودشان شده‌اند.

«دوبارگی» با موضوع اعتیاد و رهایی منتشر شد

در پشت جلد کتاب می‌خوانیم:
افسانه‌ای هست درباره ققنوس؛ می‌گویند تنها زندگی می‌کند، زمان مرگش که می‌رسد، هیزم‌ها را جمع می‌کند، روی هم می‌گذارد، خودش می‌ایستد رویشان و آنقدر بال می‌زند تا آتش روشن شود. بعد آواز غم‌انگیزی می‌خواند. بقیه پرندگان دورش جمع می‌شوند و گریه می‌کنند. همه می‌دانند او خواهد مُرد. ققنوس در آتش می‌سوزد و از میان خاکسترها ققنوس دیگری متولد می‌شود. معتاد هم وقتی به آخر خط می‌رسد؛ وقتی که مصرف را قطع می‌کند و زندگی را از سر می‌گیرد، ققنوس جدیدی از خاکستر اعتیادش بیرون می‌آید؛ انسان تازه‌ای متولد می‌شود. دوبارگی روایت سوختن، خاکستر شدن و زندگی‌های دوباره است. روایت ققنوس‌هایی که در بازگشت‌شان به زندگی تصمیم گرفته‌اند دستگیر و کمک حال دیگران باشند.

این کتاب در ۱۷۶ صفحه منتشر و با قیمت ۵۸ هزارتومان در کتاب‌فروشی‌ها عرضه شده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا