کارگری

رئیس جمهور و رئیس مجلس امروز مسئله بازنشستگان را حل کنند

رئیس جمهور و رئیس مجلس امروز مسئله بازنشستگان را حل کنند

علی بابایی کارنامی گفت: دولتی‌ها به سرعت در زمینه افزایش حقوق بازنشستگان تصمیم گیری کنند و نباید بیش از این جامعه را ملتهب کنند.

به گزارش کا 118، علی بابایی کارنامی (رئیس فراکسیون کارگری مجلس) امروز بیست و سوم مردادماه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی طی یک تذکر شفاهی خطاب به دولت گفت: بعد از ابطال مصوبه دولت در مورد تصمیم گیری شورای عالی کار و تسری آن به حقوق بازنشستگان کشور در حوزه تامین اجتماعی این اختیار به وزرای کار، اقتصاد و هیات امنای تامین اجتماعی داده شد تا به سرعت در این زمینه تصمیم گیری کنند بنابراین نباید بیش از این جامعه را ملتهب کنند.

نماینده مردم ساری و میان‌دورود در مجلس ادامه داد: امروز جامعه مدنی بازنشستگان منتظر تصمیمات آنی وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند و دولت به آن این اختیار را داده است بنابراین علاوه بر اینکه باید به وضعیت کارگران توجه ویژه‌ای داشته باشد باید برای افزایش حقوق بازنشستگان در حوزه های کشوری و لشگری که برای ما بسیار مهم هستند تصمیم بگیرد. همچنین رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز باید نسبت به دولت گذشته در خصوص وضعیت بازنشستگان لشگری و کشوری و همه مزد بگیران دولت مهربان‌تر عمل کند.

وی تصریح کرد: توقع مجلس یازدهم در این مورد بسیار بالا و منطقی است چراکه مهربانانه و با رویکرد عدالت اجتماعی به این موضوع می‌نگرد، بنابراین از رئیس جمهور و مخصوصا رئیس مجلس درخواست می‌کنیم در جلسه‌ای که امروز دارند در این خصوص به گونه‌ای تصمیم گیری کنند که در راستای جبران آسیب‌های ناشی از گرانی‌های اخیر با استفاده از ابزارهای مدیریتی در شورایعالی حقوق و دستمزد در این رابطه مجدد تصمیم گیری شود به گونه ای که کارمندان و حتی کارمندان مجلس نیز از این مزایا منتفع شوند.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا