فرهنگ و هنر

مریوان میزبان شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی است

به گزارش کا 118، علی اصغر دریایی روز شنبه در نشست خبری مجازی با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به تقارن زمان پیشنهادی برگزار جشنواره تئاتر خیابانی مریوان با سی و سومین جشنواره تئاتر استانی، زمان برگزاری شانزدهمین دوره این جشنواره ۲۱ تا ۲۴ آذرسال جاری تعیین شده است.
وی با اشاره به آماده‌سازی شهرمریوان برای برگزار این رویداد هنری گفت: با همکاری و رایزنی‌های انجام شده با فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری مریوان، امکانات سخت افزاری و نرم افزاری برای برگزاری این رویداد مهم هنری فراهم شده است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کردستان با دعوت از همه هنرمندان عرصه نمایش برای شرکت در این رویداد هنری اظهار داشت: هنرمندان عرصه هنرهای نمایش استان کردستان از فعال‌ترین هنرمندان در این عرصه هستند و انجمن هنرهای نمایشی استان با برگزاری چندین جلسه در برگزاری باشکوه این رویداد هنری مشارکت بسیار خوبی داشته اند.

وی در ادامه گفت: اجرای نمایش‌های خیابانی به دلیل ماهیت نمایشی و حضور در میان مردم کوچه و بازار می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سطح آگاهی مردم در زمینه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی و سیاسی بسیار موثر باشد.

دریایی با اشاره به تاثیرات ماندگار هنر در زندگی اجتماعی مردم اضافه کرد: همه جلوه‌ها و آثار هنری و نمایشی بنا به پیام مندرج در بطن آنها در مسائل زندگی اجتماعی ،‌در آگاهی بخشی و ارتقای سبک زندگی سالم ایرانی – اسلامی هم در آموزش و ارائه راهکاری زندگی بهتر بسیار تاثیرگذار است.

 رویداد هنری تئاتر خیابانی مریوان یکی از مهمترین برنامه‌های هنری کشور و استان کردستان است، این رویداد هنری که از مطالبات مردم و هنرمندان استان و سراسر کشور  بوده، هر سال با شکوه و عظمت فراوانی در شهر مریوان برگزار می شود.
 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا