فرهنگ و هنر

معاون وزیر ارشاد: انجمن سینمای جوانان از ارکان اصلی تربیت فیلمسازان است

به گزارش کا 118از ستاد خبری سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، سیدمحمد هاشمی در حاشیه بازدید از سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران اظهار داشت: انجمن سینمای جوانان فیلمساز را در مسیر رشد و تربیت در عرصه فیلمسازی حرفه‌ای قرار داده است و سینماگران زیادی از این مجموعه شروع کردند و تبدیل به فیلمسازان بلند و چهره‌های‎ امروز سینمای ایران شدند؛ تقویت چنین مجموعه‌ای برای وزارت ارشاد و دستگاه‌های فرهنگی کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. دفاتر انجمن سینمای جوانان در شهرستان‌ها نیز به عنوان خط مرز مواجهه با فیلمسازان شهرستانی می‌شود که بسیار اهمیت دارد.

وی افزود: همچنین در طول یک سال اخیر که مهدی آذرپندار و تیم او به انجمن سینمای جوانان ایران آمده‌اند، انجمن در بحث تولیدات و آموزش‌ها، جان دوباره گرفته است، همچنین در برخی از شهرستان‌ها افتتاح دفتر جدید داشتیم و اتفاقات خوبی در این حوزه رقم خورده است. امیدواریم انجمن سینمای جوانان ایران، نقش خود را به عنوان ایستگاه اول فیلمسازی در سینمای ایران ایفا کند تا ما بتوانیم با دست پر و بازوهای توانمندتری در برای اعتلای سینمای ایران تلاش کنیم.

معاون وزیر ارشاد: انجمن سینمای جوانان از ارکان اصلی تربیت فیلمسازان است

هاشمی با اشاره به اهمیت برگزاری و استمرار جشنواره فیلم کوتاه تهران، ادامه داد: این جشنواره به عنوان یکی از حرفه‌ای‌ترین جشنواره‌ها، بر قله رخ‌نمایی انجمن بوده و به نوعی میعاد و میثاق فیلمسازان کشور است. جوانان علاقه‌مند به حوزه فیلم کوتاه آثار و حاصل تلاش یک سال خود را به این جشنواره می‌فرستند و امسال هم از آن در بخش‌های مختلف اعم از کارگاه‌ها و نمایش استقبال گرمی شده است؛ جشنواره با توفیق نسبی، نسبت به جشنواره‌های قبلی برگزار شده و امیدوارم که هر روز شاهد پیشرفت این جوانان باشیم.

سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار تا ۲ آبان در پردیس سینمایی ملت در حال برگزاری است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا