فرهنگ و هنر

وزیر فرهنگ به ترکیه سفر کرد

به گزارش خبرنگار فرهنگی کا 118از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دوازدهمین اجلاس وزرای اطلاع‌رسانی سازمان کشورهای اسلامی با موضوع اصلی «محکوم کردن اطلاع‌رسانی نادرست و اسلام هراسی» و با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فردا(شنبه) به طور رسمی در شهر استانبول ترکیه افتتاح خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر به ترکیه ضمن دیدار و تبادل نظر با طاها ایهان رییس مجمع جوانان سازمان همکاری های اسلامی، فخرالدین آلتین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه و رییس اجلاس و سایر مسئولان فرهنگی ترکیه، از چندین مرکز فرهنگی این کشور از جمله موزه توپکاپی، مسجد کبیر ایاصوفیا، مسجد سلطان احمد و در شهر استانبول بازدید کرد.

اسماعیلی همچنین فردا و در حاشیه حضور در این اجلاس فرهنگی، ملاقات های دو جانبه ای را با وزرای فرهنگ و اطلاع‌رسانی برخی کشورهای شرکت کننده در اجلاسیه خواهد داشت.

سخنرانی در مجمع اصلی دوازدهمین اجلاسیه وزرای اطلاع‌رسانی سازمان همکاری کشورهای اسلامی از دیگر برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر به ترکیه خواهد بود.

سازمان همکاری اسلامی (OIC) دومین سازمان بین دولتی پس از سازمان ملل متحد است که با عضویت ۵۷ کشور به گسترش بیش از چهار قاره است.

این سازمان صدای جمعی جهان اسلام و تضمین برای حفاظت و حمایت از منافع جهان اسلام در روح ترویج صلح بین‌المللی و هماهنگی میان افراد مختلف جهان است و اجلاسیه وزرای اطلاع‌رسانی سازمان تاکنون یازده دوره آن را برگزار کرده و دوازدهمین دوره آن نیز در استانبول ترکیه برگزار می‌شود.

نشست کارشناسی این دوره از اجلاس نیز روز جمعه با حضور هیات های کارشناسی کشورهای شرکت کننده و از جمله ایران با حضور ایمان شمسایی مدیر کل مطبوعات داخلی معاونت مطبوعاتی و همچنین رییس اداره سازمان های اداری سازمان فرهنگ و ارتباطات که در این سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را همراهی می کنند، آغاز به کار کرد و جمهوری اسلامی ایران پیشنهاداتی را ارائه داد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا