فرهنگ و هنر

پیمان یوسفی: نگاه «جام و مردم» به فوتبال فرا ورزشی است

به گزارش کا 118از معاونت سیما، جام و مردم برنامه ترکیبی است که به صورت زنده در ایام جام جهانی هر شب به صورت زنده از شبکه یک سیما به روی آنتن می رود.

این برنامه با اجرای پیمان یوسفی، علی مغانی و مهدی شریفی هر شب به مدت ۶۰ دقیقه برای فوتبال دوستان پخش می شود و نخستین قسمت آن از دیشب روی آنتن رفت.

پیمان یوسفی تهیه کننده و مجری برنامه جام و مردم گفت: برنامه ورزش و جام در مباحث فنی و تخصصی فوتبال وارد نمی شود و به دنبال آنالیز مسابقات ورزشی نیست. ما به دنبال این بودیم که خارج از مستطیل سبز، نقش فوتبال را در موضوعات مهمی همچون مسائل اجتماعی، فرهنگ، اقتصاد و… بپردازیم و سراغ لایه های دیگر فوتبال برویم.

یوسفی ادامه داد: در جام و مردم ما نگاه فرا ورزشی به فوتبال داریم و چون فوتبال برای بیش تر افراد مهم است، ما این مساله و ابعاد مختلف آن را در برنامه بررسی می کنیم.

تهیه کننده و مجری برنامه خاطرنشان کرد: از آنجایی که مسابقات جام جهانی در روزهای ابتدایی که بازی های مقدماتی در حال برگزاری بوده، بسیار فشرده است، در زمانی که بین بازی ها فاصله کوتاهی وجود دارد و مسابقه ای برگزار نمی شود با دعوت از صاحبنظران علوم انسانی و پژوهشگران علوم ورزشی درباره موضوعات کلان صحبت می کنیم.

یوسفی ادامه داد: در جام و مردم بخشی به نام سی لحظه وجود دارد که لحظات خاطره انگیز ادوار گذشته جام جهانی که از نقطه عطفی برخوردار بوده و یا اتفاق خاصی رخ داده است، به تصویر در می آوردیم. جام و مردم هر شب سی دقیقه بامداد به مدت ۶۰ دقیقه از شبکه یک سیما پخش می شود.

علی مغانی علاوه بر کار اجرا، سرپرستی تیم نویسندگی را هم بر عهده دارد. مدیر تولید پرهام بیجان بیک، سرپرست تدوین مهدی موذنیان و مدیر هماهنگی سینا قدرتی است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا