فرهنگ و هنر

یاد و خاطره غلامرضا سلیمانی در فرهنگسرای رسانه گرامی داشته می‌شود

به گزارش کا 118از فرهنگسرای رسانه، جدیدترین جلسه از شب شعرهای آیینی «حضور» با عنوان «از کبوتر تا کبوتر» همزمان با هفته بسیج یکشنبه (ششم آذر) از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در فرهنگسرای رسانه به نشانی پاسداران، خیابان گل‌نبی، خیابان ناطق‌نوری، میدان قبا برگزار می‌شود.

این شب شعر اختصاص به بزرگداشت مقام ادبی زنده‌یاد غلامرضا سلیمانی شاعر انقلاب و دفاع مقدس دارد و با حضور جمعی از شاعران مطرح انقلابی، علاقه‌مندان به شعر و ادب و اهالی رسانه یاد و خاطره وی گرامی داشته می‌شود.

مرحوم سلیمانی از شاعران فعال در دهه ۷۰ و از فعالان انجمن ادبی مروارید بود؛ انجمنی که به کوشش زنده‌یاد خلیل عمرانی پایه‌گذاری شد. از جمله آثار سلیمانی می‌توان به مجموعه‌های «به من نامه بنویس» و «پرستاری که شکل تو بود» اشاره کرد.

برخی از ترانه‌های مرحوم سلیمانی نیز توسط خوانندگانی همچون سالار عقیلی اجرا شده است. دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و حوزه‌های آیینی از جمله موضوع‌های مورد توجه زنده‌یاد سلیمانی در فضای شعر و ترانه بود. این شاعر آیینی پس از تحمل دو سال بیماری، ۱۶ آبان‌ در بیمارستان حضرت رسول (ص) درگذشت.

براساس این گزارش، شب شعرهای حضور مدت‌هاست که در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی با حضور شاعران برجسته کشور در فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شود و حضور در این برنامه برای علاقه‌مندان آزاد است.

یاد و خاطره غلامرضا سلیمانی در فرهنگسرای رسانه گرامی داشته می‌شود

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا