فرهنگ و هنر

۳۳ هزار نسخه کتاب به پنج کتابخانه مرکزی کشور ارسال می‌شود

به گزارش کا 118از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با توجه به ضرورت غنی‌سازی و به‌روزآوری منابع کتابخانه‌های عمومی، اداره‌کل تأمین منابع کتابخانه‌ها از ارسال ۳۳ هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های مرکزی ایلام، خراسان شمالی، قم، کردستان و گیلان خبر داد.

منابع ارسالی از محل منابع اهدایی ناشران، سازمان‌ها و اشخاص در همه موضوعات بوده و بر اساس اولویت‌های موجود به کتابخانه‌های مرکزی که مخزن آنها کمتر از ۵۰ هزار نسخه کتاب دارد، ارسال می‌شود.

بر این اساس به هر کدام از کتابخانه‌های مرکزی ایلام، بجنورد، قم و سنندج پنج هزار نسخه ارسال شده است. همچنین برای غنی‌سازی کتابخانه مرکزی رشت ۱۳ هزار نسخه درنظر گرفته شده است. ارسال این منابع از ۲۱ آبان همزمان با هفته کتاب آغاز شده و طی چند روز آینده به پایان می‌رسد.

در اواخر مهر نیز ۲۴۰ عنوان در قالب ۳۰۱ هزار نسخه کتاب کودک و نوجوان در قالب طرح انتخاب کتابدار برای ارسال به کتابخانه های عمومی کشور ارسال شد که اعتباری بالغ بر ۹۳ میلیارد ریال برای خرید کتاب در نظر گرفته شده است که 2 هزار و ۵۶۲ کتابخانه در آن مشارکت کردند. به عبارت دیگر به طور میانگین هر کتابخانه اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیون ریال دریافت کرده و به طور متوسط ۱۱۷ نسخه کتاب به کتابخانه‌های مشارکت‌کننده در این طرح ارسال می‌شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا